Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na skroni 6 miesięcznego niemowlęcia


Gość Dagmara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja pół roczna córka ma na prawej skroni guzek. Miała dziś robione badanie USG. Wynik badania brzmi następująco :*W okolicy skroniowej prawej, podskórnie , w obrębie blaszki kości widoczna jest hiperechogenna struktura o wymiarach 5x3mm, bez cech przepływu w opcji CD*. Co oznacza ten wynik badania? Czym może być ten guzek? Do lekarza oczywiście się wybieramy ale niestety trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taka zmiana może oznaczać guzka wywodzącego się z kości typu kostniaka. Myślę, że zmiana w chwili obecnej, w przypadku tak małego dziecka może być tylko obserwowana. Najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedz. Udało nam się dziś dostać do naszego chirurga dziecięcego i Pani doktor twierdzi , że to *kaszaczek*. Wzięła wynik USG do konsultacji z radiologiem. Pani doktor, która wykonywała USG natomiast powiedziała, że to nie jest kaszak. Zmiana na główce mojej córeczki nie jest przesuwalna względem podłoża a z tego co wiem to taka jest cecha charakterystyczna kaszaka. Za tydzień mamy wizytę u naszej Pani chirurg lecz umówiłam się jeszcze na konsultacje do innego chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety konsultację u innego lekarza mamy dopiero za ponad tydzień. Dziś byłam u pierwszej Pani chirurg i zasugerowała badanie tomografem komputerowym przy znieczuleniu ogólnym. Czy Pan doktor uważa, że takie badanie jest konieczne? Czy może lepiej jeszcze raz zrobić USG główki? Czy to prawda , że zanim zrośnie się ciemiączko to właśnie zamiast tomografii robi się USG przezciemiączkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dagmaro, Jak sprawa z guzkiem córeczki? Proszę się do mnie odezwać, bardzo mi zależy. Mam 6 miesieczne dziecko i będąc wczoraj na badaniach w innej sprawie zauważyłam u mojego dziecka guzka z prawej strony skroni.Lejarze w sumie nic nie powiedzieli, tyle tylko, że nie ma naciekow i żeby obserwować.Bylo i rtg i usg. Nie mogę tak bezczynnie patrzeć i czekać.Tak się martwię. Proszę się do mnie odezwać, anelim99-99@o2.pl. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dagmaro, Jak sprawa z guzkiem córeczki? Proszę się do mnie odezwać, bardzo mi zależy. Mam 6 miesieczne dziecko i będąc wczoraj na badaniach w innej sprawie zauważyłam u mojego dziecka guzka z prawej strony skroni. Lekarze w sumie nic nie powiedzieli, tyle tylko, że nie ma naciekow i żeby obserwować. Bylo i rtg i usg. Nie mogę tak bezczynnie patrzeć i czekać.Tak się martwię. Proszę się do mnie odezwać, anelim99-99@o2.pl. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×