Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Małe guzki pod uszami i większe z tyłu głowy


Gość MG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponad miesiąc temu zauważyłam pod prawym uchem małe guzki. Najpierw myślałam, że to jakieś *trądzik*, ale mam 38 lat, a poza tym w tym miejscu chyba nie za bardzo, poza tym jest ich dość sporo choć są malutkie. Po około dwóch tygodniach pojawiły się po lewem uchem. Przecieram te miejsca spirytusem salicylowym ale nie schodzą, powstają tylko małe stupki. Kilka dni temu na środku szyi z tyłu pojawił mi się bolący guzek, które kilka razy próbowałam wycisnąć i przetrzeć spirytusem. Udało mi się do trochę wycisnąć, wylało się troszkę ropy i zrobił się strupek. Dwa dni temu zauważyłam, że z prawej strony szyi pod skórą pojawiły mi się dwa guzki, być może były one wcześniej, ale ich nie zauważyłam. Są one wyczuwalne, choć prawie niewidoczne, są raczej pod skórą, nie da się ich przesuwać jak to wyczytałam jest przy kaszakach. Gdy dotykam lekko bolą. Niestety rejestracja do lekarza ogólnego jest tylko bieżąca na dany dzień, a terminowa dopiero za ponad miesiąc. Czy to może być coś poważnego,czy mogę spokojnie poczekać na termin za miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej nic groźnego, ale radziłbym jednak w tej sprawie skonsultować się nie z lekarzem ogólnym, ale najlepiej z dermatologiem. Specjalista zapewne przedstawi Panu w tym względzie bardziej fachowe rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×