Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hypoechogeniczne guzki w tarczycy


Gość ada

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, W badaniu USG wykryto u mnie dwa guzki, jeden poniżej 1cm, drugi nieco powyzej, w prawym placie tarczycy, guzki sa hypoechogeniczne. wyniki badan tsh, pierwsze badanie ponizej normy (od 0,4) 0,19, w drugim badaniu poziom tsh w dolnej granicy. Poziom ft3 i ft4 w srodku tolerancji (w tej chwili nie moge podac dokladnego wyniku poniewaz nie mam przed soba badan), badanie przeciwial antyTPO wynik 0,25 przy normie 0-35, antyTG 2,20 przy normie do 4,11, TRAB takze miesci sie w tolerancji. Aktualanie czekam na wyniki biopsji i bardzo sie boje, chcialabym sie zapytac o wynik na przeciwciala antyTG. Gdzies przeczytalam ze wykrycie tych przeciwcial niesie duze prawdopodobienstwo nowotworu, w innym artykule natomiast ze nie jest z nim wogole powiazane. Bardzo prosze o wyjasnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wynik tego badania nie ma nic wspólnego z występowaniem raka tarczycy i nie ma uzasadnienia klinicznego stosowania tego badania w rozpoznaniu czy też leczeniu raka tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź. Dokladne wyniki moich badań: TSH 0,19 (0,35 - 4,94) Padanie powtórzone po dwóch tygodniach TSH 0,63 (0,35 - 4,94) FT3 2,66 (1,71 - 3,71) FT4 1,04 (0,70 - 1,48) anty-TG 2,57 (0,00 - 4,11) anty-TPO 0,27 (0,00 - 5,61) TRAb 0,41 (wynik ujemny poniżej 1,8) Dodam, że mam takie objawy jak: ogólne osłabienie, kłopoty ze snem, zawroty głowy, drżenia. Czy na podstawie tych wyników można stwierdzić niedoczynność, nadczynność, zapalenie tarczycy. Wyniki konsultowałam z dwoma endokrynologami, jednak nie wiem nic konkretnego, usłyszałam że wyniki ma dobre... Czy objawy mogą być związane z występującymi guzkami? (w usg mam wpisane podejrzenie autoimmunologicznego zapalenia tarczycy) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.na moim usg uwidoczniono na lewym placie guzek hypoechogeniczny 9x8mm niejednorodny a na prawym z granica ciesni 2 gladkoscienne hypoechogeniczne troche mniejsze.Tarczyca o wzmozonej echogenicznosci.Slinianki i naczynia krwionosne prawidlowe.wezly chlonne w lini prostej wielkosci do ok 7mm niepodejzane.Dodam ze to z prawej strony i czasami mnie to pobolewa.Mocno sie poce,swedzi mnie skora,mam kolotania serca i drzenia rak.jak sie zaczyna to jakby mi miesnie odmawialy posluszenstwa.W 2013 zdiagnozowano u mnie wypadanie platka przedniego zastawki mitralnej.Serce wielkosci prawidlowej,wyzutowosc tez.Jedynie na holterze wyszlo pare arytmi i dodatkowych skorczy nadkomorowych.Czy te guzki sa groze?Co mnie czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×