Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza i stan podgorączkowy po operacji tętniaka aorty brzusznej


Gość tętniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Mam 61 lat Po wykryciu u mnie tętniaka aorty brzusznej 55 mm miałem operację w znieczuleniu ogólnym. Czyli ciecie brzucha na 30 cm, przy okazji zrobiono mi tętnicę w pachwinie udowej lewej. Wszystko było OK Po wyjściu ze szpitala apetyt ok oczy by jadły ale puchło w ustach .Do tego bóle w podbrzuszu,urolog zrobił badanie pęcherza (chyba nazywa się to cystoskopia). I tu zaczynają się problemy od operacji minełło już 2 miesiące a u mnie cały czas temperatura 37,2 do 37,6 stopnia USG Doplera-Ok poza małym krwiakiem który ma sie podobno wchłonąć. Biorę teraz przepisane przez naczyniowca Dicloreum Retard 100mg przez 7 dni 2x dziennie a potem 1x dziennie razem lek będę brał miesiąc Drugi problem to brak śluzu podczas stosunku i brak wytrysku (pozostałe funkcje,wzwód ,odczucia w normie) Co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To wszystko następstwo przeprowadzonego zabiegu w zakresie aorty i tętnicy udowej. Na skutek wszczepionej protezy naczyniowej, a zawsze taką się wszczepia w czasie zabiegu tętniaka aorty, dochodzi do stanu zapalnego jako reakcja na ciało obce. Stąd zapewne te stany podgorączkowe (nie gorączka!) jak i też następstwo krwiaka. Co do problemów z wytryskiem mogą być związane z zaburzeniami ukrwienia narządu płciowego związanego z miażdżycą prawdopodobnie tętnicy biodrowej wewnętrznej (oczywiście ten stan także wymaga w tym kierunku jeszcze konsultacji urologicznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak długo może utrzymywać się stan podgorączkowy? Dodam że moje samopoczucie po operacji jest bardzo dobre .Gdyby nie fakt że mam wyższą temperaturę i dwie blizny zapomniał bym że miałem taką operację.Czy po tak długim czasie (60 dni) od operacji i dobrym samopoczuciu istnieje ryzyko odrzutu przeszczepu ,i jakaś ponowna operacja?Martwi mnie ta sytuacja bo lekarz rodzinny jak i lekarz z z przychodni przy szpitalnej mają mnie za natręta. Wszystkie informacje i leki (mam wrażenie)dostaje na odczepnego.Dodam że jeszcze pracuję zawodowo (na razie na zwolnieniu lekarskim). Co do drugiego problemu miażdżyca?no możliwe, ale chyba nie tak nagle .Do operacji wszystko OK a po badaniu urologicznym nic? Post seksualny jakieś dwa tygodnie przed operacją do tydzień po badaniu urologicznym .Czyli nawet nie mogę określić kiedy to się stało i kto jest **winny* Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×