Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość pol

Wykrywanie torbieli w okolicy krzyżowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pol
Witam serdecznie, mam torbiel w okolicy krzyzowej została ona łyzeczkowana, lekarz zalecił mi i tak operacje w tym miejscu, moje pytanie jest takie: czy mozna jakos przeswietlic to i sprawdzic czy jeszcze cos z tego torbiela zostało? bardzo sie boje tej operacji i długotrwałego gojenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Niestety nic takiego nie da się zrobić. Trzeba wykonać doszczętny zabieg usunięcia torbieli wraz z otaczającymi zdrowymi tkankami, żeby w przyszłości nie doszło do nawrotu torbieli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pol
a co jeżeli nie usunę tej torbieli? jak narazie rana sie uspokoiła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karol1
Mnie też interesuje to pytanie, ponieważ możliwe że i ja mam torbiel, co prawda juz nic nie boli ale byla ropa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Niestety torbiel włosowa jest nawracającą i niełatwą zmianą do usunięcia. Najleszym zabiegiem jest doszczętne usunięcie zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pol
a jeżeli będe jeszcze jakis czas z tym żył około pół roku moze wiecej i jak bedzie potrzeba to tylko łyżeczkowanie? czy zostawienie jej w takim stanie może byc? czy może to mi jakos zaszkodzic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karo
mnie tez ciekawi to pytanie, czkeam na odpowiedz czy mozna z tym tak chodzic i dopiero po jakims czasie zoperowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej usunąć zmiany. Prosces zapalny i tak toczy się w sposób niewidoczny od zewnątrz. Czekanie tylko wydłuża występowanie dolegliwości i powoduje dalsze rozwijanie się zakażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość michal 20 l
ja mam w tym miejscu taka rzecz juz 3 lata puchlo z takim dzyndzelkiem na koncu pekalo mnoswto ropy uspokajalo sie i wracalo . w szpitalu bylem z goraczka wysoka jak peklo raz dali antybiotyk uspokoilio sie ale nigdy nie zniklo .. ponizej tego guza na kosci mam rowno pod soba z czarnych dziurek przetok z ktorych saczyla sie ropa bez pekniecia torbiela .. lekarz zlecil dzis usg tych okolic i prawdopodobnie opereacje. w kazdym razie samo cholerstwo nie zniknie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.