Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skrzywienie chrząstki nosa


Gość Kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamillo

Witam Od paru lat mam przekrzywioną chrząstkę nosa (końcówkę) jednak przez ostatni rok sytuacja się pogarsza. Końcówka nie jest prosta - I, tylko przekrzywiona o około 45stopni, coś w tym stylu - /. Niestety jest to coraz bardziej widoczne i powoduje dyskomfort, raz że z powodu wyglądu, a dwa, że lewe skrzydełko chrząstki częściowo znajduje się w lewej dziurce od nosa i mam niemiłe uczucie tego, że coś w tej dziurce się cały czas znajduje. Przegrodę nosową mam krzywą, ale nie na tyle by operować, natomiast o tej chrząstce żaden lekarz nic nie mówił, sam też jeszcze wtedy tego tematu nie poruszałem, bo jednak mi nie przeszkadzało to za bardzo, dopóki nie zaczęło się pogarszać przed rokiem... Czy jest możliwość zoperowania chrząstki na NFZ? Z tego co gdzieś czytałem, to nie ma takiej możliwości, bo będzie to zabieg w celu poprawy wyglądu, a nie z powodów medycznych, tak więc nie ma takiej opcji. To jest prawda? I jeśli tak, to jakie są koszty prywatnie? Będę wdzięczny za odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety jeśli zabieg ma na celu poprawienie estetyki nosa, a nie leczenie konkretnego schorzenia stanowiącego problem zdrowotny to można go wykonać tylko na własny koszt. Koszt takiego zabiegu będzie wynosić około 3-4 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×