Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie i swędzenie penisa po oddaniu moczu


Gość Marcin S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin S

Witam, Objawy: pieczenie po oddaniu moczu w małych ilościach, swędzenie członka. Udałem się prywatnie do specjalisty i miałem zdiagnozowaną drożdżyce. Lekarz przepisał mi Orungal oraz Rowatinex. Wyleczyłem się po paru dniach, ale teraz po 4 miesiącach chyba znów się zaraziłem. Wolałbym nie iść znów do lekarza (czas). Czy stosowanie: 1) urofuranginum 2) smarowanie clotrimazolum 3) rowatinex ma sens? Czy się wyleczę? Czy jednak jedynym słusznym postępowaniem jest poproszenie lekarza o środek na receptę? (przeciwgrzybiczny orungal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Leki wspomagające i miejscowe zapewne nie będą wystarczające w przypadku grzybicy narządów płciowych. Radziłbym jednak w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza prowadzącego. Tylko ogólne zastosowanie leków przeciwgrzybiczych dostępnych na receptę może być w pełni skuteczne (np. Orungal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin S

Witam, Dziękuję Panie Tomaszu, może Pan Dr albo ktoś inny jest w stanie mi doradzić: lekarz 1 kontaktu przepisał Azycynę (wg zalecenia wziąłem 2 tabletki na 1 raz) natomiast nie ma poprawy. Nadal odczuwam pieczenie i swędzenie na żołędziu oraz pojawił się lekki biały nalot. (przy oddawaniu moczu już praktycznie jest ok) Biorę Orungal 3 dzień, po ilu dniach powinien zadziałać? Dodatkowo czy mam smarować clotrimazolum oraz czy powinienem brać probiotyki (mam dierol)? Bardzo proszę o pomoc i odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×