Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przestrzeń echogenna przy pęcherzyku żółciowym


Gość manuel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość manuel

Szanowny Panie Doktorze w kwietniu 2014 r.w USG jamy brzusznej po lekkim posiłku stwierdzono u mnie : przy dnie pęcherzyka widoczna echogenna przestrzeń 17 mm, która wydaje się mieć łączność z pęcherzykiem -zagięty fragment pęcherzyka z zagęśzczoną żółcią ?, pęcherzyk żółciowy cienkościenny, niepowiększony, bez złogów -cytat z opisu usg jamy brzusznej. Nie wiem czy mam sie martwić i co dalej z tym wynikiem zrobić. W listopadzie 2013 byłam w szpitalu na kolonoskopii poniewaz miałam biegunki wynik ok jednak lekarz nie zrobił mi nawet usg i temat nie był zauważony mimo że zgłaszałm ból po prawej stronie wzdecia , zaparcia i biegunki itd. Często po obfitym posiłku mam bóle rozpierające po prawej stronie promioeniujące pod żebro doraźnie łykam polprazol i dieta i ból mija. pytanie do Pana doktora co powinnam dalej zrobić z opisem usg i czy jest to coś poważnego bo lekarz , który wykonywał usg sam nie wiedział i prosił nawet o konsultacje innego lekarza bo nigdy wcześniej tego nie widział ale jak to w słuzbie zdrowia bywa opisał jak powyżej ale nie był pewny co to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Na pewno trzeba wykonać kontrolne USG. Taka zmiana może sugerować złóg cholesterolowy lub duży polip, a to może wymagać leczenia operacyjnego. Trzeba ponownie wykonać USG oraz skontrolować stan górnego odcinak przewodu pokarmowego (gastroskopia - wykluczyć patologię w zakresie przełyku, żołądka, dwunastnicy), aby ostatecznie zadecydować o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×