Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kostki z przemieszczeniem a zakrzep


Gość efcys74

Rekomendowane odpowiedzi

Gość efcys74

Witam 15 marca złąmałam kostke z przemieszczeniem, jestem po operacji mam 8 róznych srubek w nodze. 28 kwietnia sciągnięto mi gips po 6 tygodniach. Moje pytanie jest takie , czy jest to normalne ze tylko przed operacją i zaraz po jeszcze w szpitalu dostałam zastrzyki przeciwzakrzepowe, w trakcie gipsu , ani teraz nie .. Noga jest spuchnięta przy chwilowym opuszczeniu jej w dół od wysokości kostki robi się momentalnie czerwono fioletowa , natychmiast po podniesieniu jej blednie. stopa od góry jest zdrętwiała, a małe palce całkiem ze sztywniałe. Troche się obawiam czy nie jestem narazona na zakrzep. Przebywam zagranicą obecnie i niestety jest utrudnione porozumienie się z lekarzami, mówią ze jest wszystko super próbowac chodzic o kólach, zadnych leków nic , poza paracetamolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W Polsce profilaktycznie, zapobiegawczo, przeciwzakrzepowo zaleca się stosowanie heparyn drobnocząsteczkowych przez cały okres unieruchomienia kończyny dolnej oraz tydzień po ściągnięciu unieruchomienia. Takie są zalecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość efcys74

Dziękuje za odpowiedz , która jednak mnie zaniepokoiła ponieważ w szpitalu przed operacją trafiłam akurat na polska pieegniarke która podawała mi ten zastrzyk preciw zakrzepowy i powiedziała mi ze pewnie bede musiała je sobie podawac w domu , wiec nie wiem czy lekarz zapomniał czy przeoczył , niestety powtarzam bariera językowa, specyfika leczenia w UK jest jednak inna. Dodam ze mam niestety nadwagę i to tez z tego co czytałam na forach jest ryzykiem dla zakrzepów. Czy mam się upomnieć o te zastrzyki , czy jest mozliwosc ze po badaniach stwierdzili ze nie ma potrzeby? dodam ze w szpitalu cisnienie miałam bardzo wysokie, zresztą i przed złamaniem miałam problemy z cisnieniem i brałam leki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×