Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrośnięcie sączka po wycięciu torbieli włosowej


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W ubiegły czwartek miałem wycinaną torbiel włosową, założono mi szwy oraz sączek z gazika (również użyto szwów). Lekarz wypuścił mnie na weekend do domu z uwzględnieniem tego żebym się nie nadwyrężał, a najlepiej leżał w łóżku. Tak też zrobiłem, zażywałem antybiotyk, a ranę *psikałem* środkiem Octenisept. W niedzielę sączek zmienił barwę na czerwoną, ale był suchy, wycieku bezpośrednio nie zauważyłem. Na w poradni mam stawić się we wtorek, a z pewnych względów nie mogę. Lekarz przyjmuje tylko we wtorki więc pozostaje mi przyszły tydzień. Czy do tego czasu (13 dni od zabiegu) nie wrośnie mi sączek w ranę i czy czymś to może grozić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę jednak stawić się w ten wtorek w poradni chirurgicznej. Sączek nie powinien aż 13 dni pozostawać w ranie (najwyżej 2-3 dni). Taki sączek jeśli wcześniej nie zostanie usunięty lub wymieniony na świeży może stan się ogniskiem zakażenia nawet z uogólnionymi objawami groźnymi dla zdrowia i życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, tak też zrobiłem. Lekarz wyciągnął stary gazik i założył opatrunek, który mogę już wymienić samodzielnie. Z rany delikatnie sączy się płyn podobny do krwi lecz bladszy, czy to normalne? Dostrzegam go po wymianie opatrunku na gaziku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×