Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość izabela

Varices haemorrhoidales i adenoma tubulare coli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość izabela
Jestem po operacji hemoroidów i plastyce odbytu, miałam tez pęknietą szczelinę odbytu wszystko to zrobiono podczas jednej operacji. Opis mikroskopowy 3 fragmenty błony śluzowej wielkosci do 2,5 cm, na przekroju, których stwierdzono liczne, poszerzone naczynia krwionosne. Rozpoznanie histopatologiczne: varices haemorrhoidales. Nabłonek wielowarstwowy płaski pokrywajacy nadesłane fragmenty tkanowe bez cech dysplazji. Wczesniej miałam robiona kolonoskopie w trakcie, której wycięto polip. Opis mikroskopowy: 3 fragmenty beżowej tkanki wielkości od 0,2 do 0,3 cm. Rozpoznanie histopatologiczne: adenoma tubulare coli, dysplazja stopnia niższego. Zmiana wycięta doszczętnie. Bardzo proszę o dokładne wyjaśnienie mi tych wyników i czy te dolegliwości mogą wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Pierwsze rozpocznie w języku polskim brzmi żylaki odbytu czyli inaczej hemoroidy bez cech jakiegokolwiek podejrzenia nowotworu. Drugie rozpocznie w języku polskim brzmi gruczolak cewkowy okrężnicy (jelita grubego). Oczywiście trudno mi napisać czy żylaki odbytu zostały wycięte w całości. Zazwyczaj w czasie jednego zabiegu nie da się tego problemu całkowicie pozbyć. Dlatego możliwe jest, że objawy związane z hemoroidami mogą powrócić. Co do gruczolaka okrężnicy problem jest definitywnie rozwiązany (wycięto zmianę doszczętnie). Radzę jednak za 1-2 lata powtórzyć badanie kolonoskopowe celem kontroli. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jolanta
czy po usunięciu hemoroidów motodą LONGO mogą wystąpić nawroty hemoroidów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.