Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jolanta

Stan zapalny dróg żółciowych po usunięciu pęcherzyka żółciowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jolanta
Miałam usuniety pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową 7 lat temu po ostrym ataku kolki. Nie stwierdzono dużych złogów, a jedynie masę kryształków typu *gruby cukier*. Po operacji czułam sie dobrze. Od dwóch tygodni odczuwam tępy ból w prawym podżebrzu, momentami nasilający się znacznie, ale nie jest to ostry ból, jak poprzednio. Cały czas czuję gorzki smak żółci, sądząc po kolorze, również w kale znajduje się żółć. Po wizycie u lekarza 1-ego kontaktu muszę jeszcze parę dni czekać na badanie usg. Jestem bardzo zaniepokojona. Czy takie objawy mogą mięć związek z kamicą żółciową, czy występują również w stanach nowotworowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Te objawy mogą sugerować stan zapalny żołądka lub dwunastnicy. Raczej wątpię, że w chwili obecnej doszło do zablokowania dróg żółciowych przez kamień, gdyż nie opisuje Pani obecności połączenia żółtaczki z bólem. Na pewno należy wykonać USG jamy brzusznej (w którym jednak może żadna patologia się nie uwidoczni). Dlatego radzę także dodatkowo wykonać gastroskopię celem oceny błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.