Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Życie po operacji jelita ze stomia


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jak wyglada w praktyce zycie ze stomia? Czy wtedy juz sie nie wydala, tylko resztki jedzenia wylatuja do woreczka? Jaki to ma wplyw na jakosc zycia, jak trzeba dbac o higiene, czy dochodzi do zakazen, itp? Jak wtedy mozna sie kapac, brac prysznic, spac? Jak dlugo jest to rozwiazanie tymczasowe? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Prosze o profesjonalne doradztwo oraz praktyczne przyklady rekonwalescencji po opeacji jelita grubego. lekarz nie moze mi powiedziec jak to bedzie po operacji, bo nie wiadomo co usunie jak zacznie operowac. Czytama, ze jesli usuna odbytnice, to czas powrotu do normanego zycia to nawet 2 lata. Jak wyglada odzywianie po operacji, wydalanie - jesli nie ma stomii* poruszanie sie. A sama operacja? Czy jest grozna, czy moze dojsc do powilan, ropienia, zle sie gojacych ran? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jest Pani już po operacji. Moja żona też miała operację w wyniku której miała skrócone jelito, wyłonioną stomię. Proszę mi wierzyć że można z tym żyć, kąpać się, tańczyć, uprawiać sex i normalnie funkcjonować. Po dwóch latach przetoka zagoiła się, choć pielęgniarki mówiły, po co pani to rusza, po co kolejna operacja itp. ale żona się uparła i udało się stomię zamknąć. Na pocieszenie powiem Pani że oprócz stomi =, wyłoniona została też nefrostomia, o raku nie wspomnę. Niestety z rakiem walczymy do dziś ale stomia to już 5 letnia historia...więc głowa do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×