Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki na zewnątrz odbytu po zabiegu żylaków odbytu metodą Barrona


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Po zabiegu żylaków odbytu założone 3 gumki metodą Barrona, na zewnątrz odbytu utworzyły się dwa guzki, jeden który się *uwypuklił* jeszcze przed zabiegiem, ale do czasu zabiegu sie prawie wchłonął po tygodniowej kuracji, bo lekarz powiedział, że trzaba złagodzić zapalenie do zabiegu, a drugi którego wcześniej nie było na zewnątrz. Zabieg miałem 20 stycznia lekarz powiedział, że to się wchłonie, ale dzisiaj jest już prawie 4 tygodnie po a one są (jeden minimalnie się zmniejszył - ten drugi) mam zdjęcia jeśli jest taka możliwość mogę przesłać. Jeśli faktycznie się wchłoną to jaki jest na to potrzebny czas? Po jakim czasie jeśli się nie wchłoną trzeba się zgłosić do lekarza i co w tedy jest wskazane? Ponowne usuwanie? Dziś byłem u drugiego lekarza, bo robiło to dwóch chirurgów u mnie w szpitalu, i drugi powiedział że za jakiś czas trzeba powtórzyć i resztę usunąć, mam krwawienia przy oddawaniu stolca jak jest trochę większej objętości ten stolec, nie zawsze, bo zaraz po zabiegu nie było, a teraz częściej jest krwawienie, brałem czopki robione w aptece na zlecenie lekarza prowadzącego teraz już się skończyły, dziś lekarz też mówił, że krwawienia itp. mogą się utrzymywać jeszcze miesiąc, dwa. Który lekarz ma rację? Juz mam dość siedzenia w domu i zastanawiania się i od jutra wracam do pracy, ale cały czas stan taki się utrzymuje i nie wiem co dalej. Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego, gdzie mogę udać się na fachową konsultację czy w Grudziądzu są jacyś fachowcy od tych spraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trzeba na pewno jeszcze odczekać. Jeśli po 3 miesiącach od zabiegu guzki będą się nadal utrzymywać zapewne będzie konieczny dodatkowy zabieg usunięcia żylaków. Niestety trudno mi kogokolwiek z chirurgów polecić w woj. kujawsko-pomorskim, gdyż jestem ze Śląska. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×