Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwyrodnienie kręgosłupa i zespół cieśni nadgarstka a praca fizyczna


Gość Kacper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dość ważne. Otóż, mam problem z kręgosłupem a konkretnie mam: dyskopatie, zwyrodniony krążek międzykręgowy, która naciska na nerw i mam słabe czucie w rękach i do tego zespół cieśni nadgarsta, a uczę się w szkole zawodowej, czyli to praca fizyczna, pytanie czy mogę wykonywać zawod w którym się uczę czy muszę pomyśleć o lżejszej pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zespół cieśni nadgarstka można skutecznie leczyć operacyjnie i należy to rozważyć. Co do zmian w kręgosłupie możliwość wykonywania pracy fizycznej jest uzależniona od rodzaju i nasilenia tych zmian. Radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ortopedą , który po bezpośrednim badania, analizie badań dodatkowych zaproponuje dalszy sposób postępowania oraz określi Pana możliwości co do pracy fizycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu Stawski..choć minęło dwa lata od pańskiej* diagnozy*...to jesteś Pan w błędzie Panie chirurgu...ZESPÓŁ cieśni nadgarstka jest niewyleczalny ..to się ma do końca życia..po operacji, kolejna operacja i kolejna....tylko byście cięli..bo wam tak wygodnie&#128544*..A to przypadkiem nie wina kręgosłupa? I to całego nie tylko szyjnego...jeżeli ten młody człowiek ma dyskopatię to będzie i zespół cieśni i nie tylko nadgarstka bo i łokcie i barki chorują Wy lekarza jesteście ...brak słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×