Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyciek ropy z rany po operacji przepukliny kresy białej


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Przeszłam operacje ROZPOZNANIE: Uwięznięta przepuklina kresy białej ZASTOSOWANO LECZENIE: Laparotomia. Deliberatio adhesiones. Operatio plastica herniae - DNIA 04-01-2009. Przy zdejmowaniu szwów powiedzialam lekarzowi, ze w brzuchu odczuwak kamien i strasznie boli stwierdził, że mam po prostu cytuje *nie rozczulać się nad sobą* 12-01-2009 (dwa dni po tym) trafiłam na pogotowie, bo z rany zaczal wyciekać mi jakiś płyn z ropą, było tego bardzo dużo, zrobiono mi płukanie i zalozono saczek. 13-tego wyjeto saczek twierdzac, ze rana ma sama sie oczyszczac do 21-go stycznia bralam antybiotyk (Ciprinol 500). Płukam rane 2 razy dziennie Octenisept, myję szarym i przemywam woda utleniona. Jednak nic sie nie poprawia przez mały otwor dalej wycieka ropa puchnie mi brzuch robią sie cztery guzki nad pepkiem dwa i obok pepka dwa, po ich nacisnieciu wycieka gesta ropa co staram sie masowac by wyszlo jak najwiecej. Wczoraj lekarz zalecil mi to rozgrzewac termoforem, ale niestety dalej mi nie wyjasnil co to sie dzieje i czemu tak jest. cytuje *no tak sie zdaza musi tak byc niech sie pani cieszy ze schodzi ropa*. Byłam u dwoch innych lekarzy stwierdzono, ze mam isc tam gdzie to robili. Jak długo bedzie tak wyciekało i co moge zrobic by to sie zagoiło, bo mija miesiąc, a zadnych zmian niema. Mam dwie coreczki 3 i 8 latek i boje się, zeby nie stalo sie gorzej niz jest. Czasami zwlaszcza jak ropa sie zbiera mam straszne bóle przy siadaniu schylaniu itd. (jak ruszam brzuchem) odczuwam ból tak jakby ktos mnie ukuł igła. Mówiłam to lekarzowi to mówi, ze tak bedzie przez jakis czas. Bardzo prosze o rade, strasznie zaczyna mnie to niepokoic trwa to juz dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Takie zakażenia pooperacyjne zdarzają się i to dość często, zwłaszcza po zabiegach wykonywanych w trybie nagłym. W czasie uwięźnięcia jelit we wrotach przepukliny mogło dojść do migracji flory bakteryjnej z jelit w powłoki brzuszne. W chwili obecnej na pewno ważna jest odpowiednie odkażanie rany, oczyszczanie jej mechaniczne oraz zastosowanie antybiotykoterapii celowanej. W chwili obecnej można ewentualnie wykonać dodatkowo wymaz z ropnej wydzieliny na badanie mikrobiologiczne z wykonaniem antybiogramu. W zależności od wyniku antybiogramu zastosować odpowiedni, ukierunkowany antybiotyk. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.Męczę się już z tym 2 lata.Co pół roku odnawia mi się ten stan.Robi się nad pępkiem guzek.Zbiera się ropa.Boli z dnia na dzień coraz mocniej.Uzbiera się ropa,znajduje ujście i wycieka.Jestem już tym zmęczona.Jeżdżę do szpitala,tam przepłuczą zrobią opatrunek i dowidzenia.Zaden z lekarzy nie kieruje mnie na wymaz aby stwierdzić jaka jest tego przyczyna:-(Nie wiem gdzie mam już iść.Postanowiłam że sama wezmę to w swoje ręce.Zrobię usg jamy brzusznej i wybiorę się do chirurga.Może ja jako pacjent nauczę lekarzy (niby specjalistów)jak trzeba zainteresować się chorobą pacjenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec leży w szpitalu juz ponad 2 tygodnie.Po operacji przepukliny wdało się zakażenie.Robią badania mikrobiologiczne czy przypadkiem nie został zarażony gronkowcem.Nie czekajcie i róbcie badania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ale po usunieciu wyrostka. 1.5 miesiaca saczy sie ropa z rany po drenie. 2 razy bylo stosowane leczenie antybiotykiem na konkretna bakterie ktora wyszla z posiewu. jedynie zmniejszyla sie ilosc wydzieliny. W miedzy czasie zrobil sie ropien w powlokach i mialam kolejne ciecie i saczek. Sa juz 2 rany. Zdecydowalismy sie z lekarzem na chirurgiczne oczyszczenie w znieczuleniu dozylnym. Oby pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też po po operacji przepukliny ciekło mi z rany można powiedzieć że lekaże się za bardzo tym nie przejmowali sam sobie zrobiłem badania typu wymaz z rany i okazało sie że zostałem zarażony grąkowcem złocistym badanie kosztowało mnie 65 zł a jak by nic nie wykazało to bym zapłacił 25 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaniepokojona

Ja jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny pepkowej tydzień po operacji wyladowalam w szpitalu z krwiakiem w ranie dostałam antybiotyk ale ropka z pępka dalej się sączy chciałabym uzyskać informacje jak długo się będzie saczyc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×