Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk w nadbrzuszu i jasnożółte, papkowate stolce


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym otrzymać jakieś porady dotyczące mojego stanu zdrowia. Mam 23 lata Na początku września 2013 zacząłem chodzić na siłownię. W połowie Listopada zacząłem, stosować dietę wysoko białkową z ograniczeniem tłuszczy i cukrów. Nie była ona super precyzyjna po prostu polegała na spożywaniu dużych ilości białek typu twarożki jogurty naturalne kefiry piersi z kurczaka ryz banany itp. Zacząłem tez brać dodatkowo małe ilości odzywki, białka rozrabianego z wodą. Ćwiczyłem wszystko było ok, nabrałem trochę masy mięśniowej. Około 15 stycznia po siłowni na wieczór zacząłem odczuwać w nadbrzuszu lekko po lewej stronie ucisk. poszedłem do lekarza i stwierdził ze to naciągnięty mięsień. Miałem tez momentami temperaturę w okolicach 37,2. W tym czasie miewałem tez biegunki po kilka razy na dzień stolec, jasna żołta papka Uznałem ze to moze jakaś lekka grypa i na 2 tyg przestałem ćwiczyć i ograniczyłem trochę białka (całkiem odstawiłem odżywke) Ucisk minął po 2 tyg. Wtedy powoli zaczynałem się rozciągać każdego dnia i zabierałem sie za powrót na siłkę. Na początku lutego gdzie nie ćwiczyłem jeszcze jakoś super mocno, wróciłem do picia odzywki. po kilku dniach pojawiło sie uczucie ucisku w nadbrzuszu. tylko ze nie było już po lewej stronie tylko na samym środku i czułem jak miał bym tam coś spuchniete/duze wzdęcie. Doszły sfermentowane gazy ogromne ilosci przez kilka dni. Stolce miały ten sam zapach. Nadal zółta papka. 10 lutego trafiłem do szpitala, czułem po środku w nadbrzuszu bardzo mocny ucisk/wzdecie/opuchlizne czegoś w srodku. Widać było ze brzuch w tym miejscu nieznacznie urósł. W szpitalu spędziłem 4 dni. schudłem tam 5 kilo. Piłem tam w większości wodę niegazowana, ledwo co jadłem, brak apetytu i ciagły ucisk. Zrobili mi badania zaraz podam wyniki. Na dzień przed wyjściem ze szpitala doszedł ucisk w miejscu wyrostka robaczkowego (miałem go wyciętego w wieku 6 lat) To było tez takie uczucie ucisku czasem moze nawet czegoś w rodzaju kolki. I gdzies po środku brzucha takie podwójne lekkie skurcze, coś w stylu jak by sie coś otwierało i po chwili zamykało. Były tylko dwa i chwila przerwy po jakimś czasie znowu dwa i jakas przerwa. Te lekkie skurcze pojawiały sie z różną czestotliwoscia ale zawsze były podwójne. Odczuwalne cos jak mocne tętno. Po wypisaniu ze szpitala trafiłem do domu, miesiac chorobowego. Doszły lekkie skurcze jelit? w róznych miejsach brzucha. Występuja w granicach do 10 razy dziennie Moje głowne objawy to: -temperatura rano 36.5 i po kilkunastu minutach wskakuje na ~37,5 utrzymuje sie tak cały dzień wachajac sie o 0.3 stopnia.(max 37,8) -ucisk w nadbrzuszu stały raz mocniej odczuwam raz mniej -czasem ucisk w prawym nadbrzuszu okolica wątroby -czasem ucisk w okolicy wyrostka robaczkowego -jasno żołte stolce w 99% luzne czesto taki jak by pokryte tłuszczem. Ostatnio czesto sa tez takie cieńkie i poszarpane (opadaja na dno muszli) z niestrawionym pokarmem typu ryż. około 2-3 dziennie gdzie prędzej w normalnym trybie miałem 1 na 2-3 dni -brak apetytu i odczucia głodu (choc z 2 razy mi wrócił) -łacznie schudłem jakieś 6,5kilo Od małego nie miałem zadnych problemów z trawieniem i bólami brzucha. Wszystko było ok. Zawsze uprawiałem czynny tryb życia typu częste bieganie rowery. Używki w małych ilościach, prawie wcale nie paliłem, alkohol w małych ilosciach i tak jest do teraz. Odżywianie nie było moze zbyt zdrowe, czesto coś tłustego w domu typu schab frytki klopsy itp. Badania/Wyniki: 3 badania na pasożyty wynik ujemny 3 badania na lamblie wynik ujemny ze szpitala: ciepłota 37.1 tętno 92 cisnienie krwi 110/80 hematologiczne morfologia: WBC 7,2. RBC 5,15. HGB 14,7. HCT 44. PLT 180. MCV 85,4. MCH 28,5 biochemia: ASPAT 21. ALAT 19,9 GGTP 11. Fosfataza alkaliczna 67,8. Bilirubina całkowita 1,05mg/dl. mocznik 29,6. kreatynina 1,12. eGFR(MDRD)86,00ml/min/1,73. Na 140mmol/l K 4,03 glukoza 89mg/dl lipidogram: cholesterol całkowity 131mg/dl ch/HDL 55. ch/LDL 69. LDH174. TG 31. OB 2. CRP 0,4 kał pasozyty ujemny lamblie ujemny Badanie ogólne moczu: zółty mętny c.w 1,020 ph 5,0. leukocyty nieobecne, białko nieobecne, cukier brak. bilirubina 1mg/dl(+) osad moczu: nabłonki płaskie bieliczne wpw, leukocyty 2-3, śluz obfity wpw. EKG Normogram. RZM ok 60/min. Zapis bez cech świerzego niedokrwienia mięśnia serca USG. Wątroba niepowiekszona, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk ożółciowy bez złogów, drogi zółciowe nieposerzone. Trzustka śledziona, duże naczynia bez zmian. Obie nerki bez kamienicy i zastoju moczu. Nie mozna wykluczyć zdwojenia UKM. Pęcherz moczowy pusty. Prostata nie powiększona. RTG: Płuca bez zagęszczeń miąszowycvh. Sylwetka serca nieposzerzona. Zachyłki przeponowo-zebrowe wolne. RTG brzuch:. Zdjecie stojąco. Radiologicznych objawów niedrożnosci ani perforacji przewodu pokarmowego nie wykazano. Gastroskopia:Błona śluzowa przełyku bez nalotów. Perystaltyka zachowana, bez patologicznych zwężeń. Linia zet prawidłowa. Wpust prawidłowy. Zoładek podatny na insufulację, zawiera treść zółciową. Fałdy prawidłowe. W okolicy przedodźwiernikowej błona sluzowa zaczerwieniona o ziarnistej strukturze. Odźwiernik drożny czynnosciowo sprawny. Opuszka dwunastnicy kształtna. Błona śluzowa dwunstnicy makroskopowo bez zmian patolohicznych. Cżęść pozaopuszkowa makroskopowo bez zmian. Pobrano wycinki na test ureazowy - HP ujemny Rozpoznanie: zółciowe zapalenie śluzówki żołądka zalecenia Leki Lanbax 30 1-0-0 przez 3 miesiace. W miedzy czasie byłem w innym szpitalu w izbie przyjec i tu kolejne wyniki Morfologia (wszystko ok tylko podniesione RBC) HCT 47 RBC 5,39 (NORMA 4,50-5,00) HGB 15,4 WBC 7,63 MCV 87,2 MCHC 32,8 MCH 28,6 RWD-SD 45,5 RWD-CV 14,5 PLT 211 PDW 13,3 MPV 10,7 P-LCR 30,4 PCT 0,23 MOCZ barwa zółta przejzystosc zupełna odczyn kwaśny ph6 cięzar właściwy 1,005 metoda test paskowy białko nieobecne bilirubina nieobecna urobilinogen w normie ciała ketonowe nieobecne azotyny nieobecne erytrocyty nieobecne Biochemia: Kreatynina w surowicy 1,0 norma 0,7-1,4 GFR 98,6 norma *90 Bilirubina całkowita 0,7 N 0,2-1,2 Glukoza 101 N 65-115 Ast 16 N 5-37 ALT 15 N 5-41 Amylaza w surowicy 90 N 28-100 Amylaza w moczu 162 N *460 CRP 0,3 N 0-5 Sód w surowicy 139 N 135-145 Potas w surowicy 4,40 N 3,5-5,5 Po miesiącu stosowania leki z grupy IPP nie ma zadnej poprawy. Dieta lekko strawna, nic pikantnego smażonego gazowanego mało tłuszczy cukrów. Troche mało wieże w ta diagnozę ze przyczyna moich uscików jest zoładek zwłaszcza kiedy doszły dwa kolejne w okolicy wątroby i wyrostka. Czy mozliwe jest ze stało mi sie cos z jelitem ? jak tak to bardziej podejrzenie pada na cieńkie czy grube ? Niedługo bede miał robiona kolonoskopie. Co mozna mi doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam identyczne objawy.... szpital pomogl na dwa dni jak dali kroplowke z antybiotykiem bo strupy po wypadku dlugo sie goily.... Teraz Walcze z pasozytami ktore obwiniam za swoj stan zdrowia..... raz jest lepiej raz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×