Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Porażenie nerwu błędnego a kołatanie serca


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy uszkodzenie lub podraznienie nerwu blednego moze byc przyczyna kolatania serca, lekkich skurczow szyii, i w obrebie jamu=y brzusznej i dusznosci lekkich? i czy przepuklina rozworu przelykowego moze przyczyniac sie do podrazniania tego nerwu. Moj komfort zycia sie znacznie pogorszyl wiec prosze o pomoc i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej powodem dolegliwości jakie Pan opisuje nie jest podrażnienie nerwu błędnego. Przepuklina rozworu przełykowego musiałaby być ogromna, aby mieć wpływ na nerw błędny. Jednak sama niewielka duszność czy też pobolewania, *gniecenie* w nadbrzuszu może być wywołane samą przepukliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moze mi Pan podpowiedziec jakie badania wykonac zeby wyjasnilo sie co mi dolega. Morfologie mam w normie gazometria tez rtg klatki wnormie ekg mialem robione w ostatnim miesiacu okolo 15 razy raz wyszlo ze mam mikro blok. Lekarka na pogotowiu po zrobionym ekg osluchala mnie jeszcze sluchawkami i stwierdzila ze mam zaburzenia rytmu serca. Dostalem piec skierowan do szpitala na kardiologie 4 i jedno na oddz. wewnetrzny z pogotowia i od rodzinnego lekarza ale ani razu mnie nie przyjeto na dluzej niz na kilka godzin na sor po kroplowkach mnie wypisywano, po miesiacu poprawa jest mala i od 3 tyg na tyma samym poziomie mam samopoczucie. Psychika mi cierpi zaczynam miec leki ze to cos powaznego z sercrem bo dlugo juz sie to utrzymuje. dziekuje z apomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×