Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaparcia po usunięciu laparoskopowym pęcherzyka żółciowego


Gość Jadwiga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 68 lat. Początkiem stycznia miałam usunięty laparaskopowo pęcherzyk żółciowy. Wszystko pięknie się zagoiło - pozostał jeden problem - trudności z wypróżnianiem się. Lewatywa niewiele pomogła, badanie RTG nie ujawniło niedrożności jelita - osłuchowo również było wszystko w porządku. Przepisane mi siemie lniane na noc oraz parafina 2xdziennie po łyżce stołowej spowodowały, że oddałam stolec po upływie 2 tygodni. Zaprzestałam tej kuracji z uwagi na to, że chirurg przestrzegał mnie przed możliwością przyzwyczajenia jelit do ułatwiania im wypróżnień. Ponieważ ponownie od tygodnia nie mogę się wypróżnić - udałam się do lekarza rodzinnego by ten stwierdził, że musi dojść do wypróżnienia - mam brać parafinę, laktulozę, siemie lniane oraz doraźnie xennę (przed operacją ten lek ułatwiał wypróżnianie się) a jeśli to nie pomoże to skieruje mnie do chirurga. Dodam, iż stosuję dietę lekkostrawną wątrobową. Pytania: - czego mogę się spodziewać ze strony chirurga - jak długo można stosować herbatkę xenna fix w odstępach 1x na tydzień, która do czasu operacji ułatwiała mi oddanie stolca. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rok po usunięciu woreczka.Mam podobny problem niby nic ,a jednak...Od tygodnia biorę Esputicon i....codziennie się wypróżniam.Oczywiście dalej trzymam dietę wątrobową. Trzymam kciuki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×