Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość pszczółka maja

Tarczyca nieprawidłowa i niekończąca się miesiączka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pszczółka maja
Witam! We wrześniu miała robione USG tarczycy. Oto opis: Wymiary:PP gr.17,9mm, szer.22,2mm, dł. 69mm PL gr.20mm, szer.22,8mm, dł. 67mm Cieśń 1,9mm. struktura: niejednorodna, obniżona Zmiany ogniskowe w lewym płacie. Obwodowo i brzusznie w dolnej połowie płata zmiana odniskowa bezechowa, gładkościenna, wymiary: 3,1x3,3x4,5mm; centralnie zmiana ogniskowa lita o obniżonej, niejednorodnej echogeniczności, wymiary 4,0x4, 9x6,3 mm. W listopadzie robiłam badanie TSH 0,421. Od 31 stycznia miałam miesiączkę trwającą do 18 lutego!!! Byłam u pani ginekolog, która przepisała mi EXacyl, który na szczęście mi pomógł. Powiedziała, że ta długa miesiączka to wina tarczycy i kazała iść do endokrynologa. Jaka to może być choroba i jak się ją leczy? Boję się operacji!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej udać się właśnie do endokrynologa. Potrzebne są dalsze badania np. fT3, fT4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zebra
u mnie TSH 45,44 nie wiem czy to w normie.Brak czasu na odwiedzenie lekarza. Czy ktoś wie czy mieszczę się w normie? Proszę o pare slów Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
patrz: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/85 norma jest znacznie przekroczona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
Norma TSH wynosi 0,4-6,2 prawdopodobnie masz niedoczynność tarczycy, ale się nie martw dostaniesz tabletki i w krótkim czasie się unormuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.