Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Karolina z Warszawy

Opuchlizna brzucha po operacji przepukliny pachwinowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina z Warszawy
Witam serdecznie, 29.08, miałam operowaną przepukilne pachwinową pod całkowitą narkozą, metodą tradycyjną, bez siatki. 30.08. wyszłam ze szpitala, rana ladnie sie goi, a ja w ciagu 2.tygodniu po operacji wracam do pracy. Chodze, staram się poruszać, lekarz zabronił mi "polegiwać", etc., ale martwię się o jedno: od około godz 17-18, codziennie, moj brzuch nabrzmiewa jakieś 20 cm w okrag, puchni, od linii bioder-pepka do wzgorka lonowego, pzy czym rozszerza sam pepek i rane (rozmiar brzucha wowczas porownac mozna do rozmiaru brzucha kobiety w 5.mcu ciazy).? Pytanie, czym jest to spowodowane, czy to normalne - mija wlasnie 6.dobra po operacji i bardzo sie martwie.... Proszę o pilna pomoc.... Z powazaniem, Karolina M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Myslę, że z oddawaniem stolców jest wszystko w porządku. Jeśli tak taka opuchlizna może jeszcze z tydzień występować (straumatyzowane tkanki w czasie zabiegu). Jednak w czasie kontroli w poradni chirurgicznej proszę o tym problemie powiadomić lekarza. Jak pojawi się opuchlizna proszę sobie zrobić okład na Rivanolu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.