Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Małe grudki na wargach sromowych a HPV58


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, mianowicie wyczułam na wargach sromowych przy pochwie i na przedsionku pochwy małe grudki. W lusterku wyglądają na małe, max 3mm, lekko wypukłe, w kolorze skóry bądź błony (w zalezności, w którym miejscu się znajdują). Jest ich ok 9. Współżyję tylko z 1 partnerem, a on tylko ze mną, jesteśmy razem 6 lat i zachowaliśmy czystość do ślubu. Poszłam na badanie ginekologiczne, wg jednej lekarki to mogą być kłykciny, ale są za małe. Wg innej to na 100% kłykciny, a wg kolejnego lekarze, to nie kłykciny tylko reszta po błonie dziewiczej... Poszłam na badanie HPV z szyjki macicy i doznałam szoku, bo okazało się, że mam genotyp HPV58! Czyli onkogenny... nie wiedziałam co mam powiedzieć, bo nie uprawiamy seks w prezerwatywie, ewentualnie czasem penetracja ręką, ale przecież skąd na ręce miałby się ten wirus znaleźć, skoro żadne z nas nie miało innego partnera? Czy możliwe było zafałszowanie wyniku badania ? W sensie, że jest on fałszywie dodatni? To ze zmianami przy pochwie ? Już nie wiem, czy iść po raz kolejny do lekarza, czy czekać... Dodam, że zmiany te się raczej nie powiększają. Stosowałam condyline, ale ona ni nie zaszkodziła, ani nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×