Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Świąd i beżowa wydzielina z odbytu


Gość Potrzebujący.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Potrzebujący.

Witam, mam problem z odbytem, otóż jak w temacie mam ciągły świąd odbytu na przemian z pieczeniem, pora dnia nie ma różnicy, napadowo z reguły występuje, do tego często z rana lub na wieczór występuje w okolicy wydzielina koloru beżowo-białego, gęsta, po roztarciu w palcach zamienia się w okruszki jak po starciu gumką na papierze czegoś, nie wiem jak to wytłumaczyć, to jakaś ropa, surowicza czy co ? Nie sposób jest się nie podrapać, stąd pewnie to zaczerwienie, dodam ze raz na 2-3 dni schodzi mi skóra, łuszczy się oraz ją zdrapuję z miejsc okolicy odbytu.Mężczyzna, lat 25, nie jestem alergikiem, zdrowo się odżywiam, czynnie uprawiam sport. Proszę o poradę co to może być, niebawem udam się do lekarza, a taki stan niestety ciągnie się kilka miesięcy, używałem kremów, maści, ale niestety bez efektu, dołączam zdjęcie, proszę o odp i jakieś sugestie. Foto : http://i42.tinypic.com/2ebfnkl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dokładnie to samo z tego co widze po zdjęciu . Jest to przyczyną grzybicy ( możliwe że innej choroby ) zaczyna się od swędzenia , pieczenia itp. jest to straszne.. jak tu sie nie podrapać ? schodzi skóra.. ja sie drapałem aż do krwi , miałem tego dość oczywiście ze wstydu nigdy nie poszedłem do lekarza ani nikomu o tym nie mówiłem miałem też problemy w łóżku oczywiście bo co by dziewczyna powiedziała gdyby to zobaczyła ? ukrywałem sie z tym pare lat uwierzcie mi to nie minie , przestałem sie drapać rok temu . rana była znacznie większa jakieś 4 cm wokół odbytu czyli całkiem spora (mam na myśli zanik skóry jak u ciebie na zdjęciu) kiedy przestalem calkowicie sie drapać zmniejszyło sie to o miej wiecej 2 cm , skóra sie zagoiła lecz jest jasniejsza problem w tym ze t 2 centymetry od poczatku odbytu zostaly nadal wyglada to tak samo ( jest zaczerwienione nadal krwawi choć rzadko i wciąż mam tą dziwna maść jakby białą wydzieline wokół odbytu która czasem wyglada jak okruszki po starciu gumką tak jak opisałeś . więc problem nadal jest tyle ze nic mnie juz nie swędzi wiec jest o niebo lepiej , nadal wstydze sie w lóżku nie wyobrazam sobie przyznac sie dziewczynie w czym problem po prostu mnie to przerasta.. boje sie jej reakcji ze ją to obrydzi czy cokolwiek . zadne masci nie pomogly , ludzie idzcie do lekarza wierzcie mi ze to nie mija mam to juz kilka lat.. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od ponad 7 lat. Byłam już u proktologa i dermatologa. Żaden nie pomógł. Wczoraj trafiłam znów do kolejnego proktologa. Prawdopodobnie odnalazł przyczynę. U mnie jest to szczelina odbytu. Taka jakby nadżerka. Przepisał maść robione, probiotyk Proctolact M, nasiadowki z kory dębu i dietę bogatoresztkową. Jeśli to nie pomoże, będziemy szukać przyczyny dalej. Nie bagatelizujcie problemu, gdyż takimi objawami może się też objawiać choroba Leśniewskiego - Crohna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy, z tym, że wydzielina raczej rzadko. Swędzi mnie przez dwa/trzy dni co jakiś czas. Myślałem, że to od foteli skórzanych w samochodzie, którym duża jeżdżę. Sprzedałem auto i dalej to samo. Byłem badany pod katem wielu chorób, grzybic itp. W aptece dowiedziałem się, że może to od hemoroidów. Proktolog, u którego byłem jakieś 30 razy stwierdził, że nie mam *tam* nic, więc zapytałem gdzie :D Tak czy inaczej dolegliwość mnie wkur....a informacji na ten temat nie mogę zdobyć nigdzie. Zastanawiam się nad poradą u mechanika samochodowego, może wymiana klocków...? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lavondyss

Może to komuś pomoże.Jestem kobietą, wegetarianką od 7 lat, wiek 46. Prowadzę zdrowy tryb życia, regularnie uprawiam sport, dbam o higienę dnia codziennego. Miałam podobne objawy ok 10 lat. Męczyłam się strasznie. Maści, czopki pomagały na krótko. Ok. 4 lata temu zastosowałam 6-tygodniową dietę Ewy Dąbrowskiej. Objawy minęły. Wróciły po pół roku. Znów zastosowałam post Ewy Dąbrowskiej. Znów minęło. Od tej pory co rok, zgodnie z postem przedwielkanocnym stosuję tą dietę i przeszło. Zauważyłam, że ma to duży związek z jedzeniem słodyczy, pszenicy i alkoholem. Teraz mam spokój ale jeżeli pofolguję i np przez kilka dni jem śmieciowe jedzenie - objawy, choć o wiele słabsze - wracają. Na *gwałt* polecam smarowanie maścią z tygryskiem - tą co można kupić na targu, na straganach lub zamówić z Ali. Chwilę popiecze ale przynajmniej nie swędzi. Może ktoś skorzysta z mojego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Za młodego to jest od 1977 miałem takie same objawy , dermatolog walczył i  nie pomógł. Po długich zmaganiach z higieną, czopkami, maściami, anurexem, chsteczkami nawilżonymi odważyłem się i  pokazałem to lekarzowi  rodzinnemu. Przepisał triderm,   Pomogło. Rewelacja. Pogojone zero swędu, bólu, pieczenia , czasami krewka na papierze. Teraz mało siedze żeby nie przegrzać ani oziębić na zimnym,  pare kropel spirytusu salicylowego do natarcia tej okolicy raz na dobe po kąpieli.  Życze odwagi i  zdrowia. Pozdrawiam.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając każdą radę z uwagą, nie znalazłem jednego "myku" o jakim przeczytałem na stronie gabinetu pewnego doktora. A więc teraz się podzielę, bo stosuję i paliatywnie to działa: 

- wkładanie między pośladki listka papieru toaletowego na dzień i noc, złożonego na pół, by nie wystawało. Absorbuje wydzielinę, pot, ogranicza też swędzenie. Działa wysuszająco. Naturalnie można materiał, chustkę - tak jak zalecał lekarz - ale kto by się w to bawił by dzień po dniu, czy nawet co trzy godziny wkładać nową, i do pralki wrzucać starą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosłownie ten sam problem męczę sie z tym pare lat próbowałem różne środki i nic... a dzis zauwazylem jeszcze ze jakies guzki rosna cos jak pryszcz ale to nie to mam takie dwa przy odbycie plus objawy jak kolega pisal te z gumką wydzielina i swędzi... w tym miesiacu przełamie sie i ide do lekarza bo sie poważnie robi ale rzeczywiście chyba ma to cos wspolnego z dietą gownie z jedzeniem słodkiego (a uwielbiam słodkie ) kiedys przeczytalem ze objawy cukrzycy podobne sa lub luszczycy lub grzybicy... badalem sie czy mam cukrzyce ale cukier w normie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale.jeżeli tak to ja z podobnymi objawami miałem glisty, tęgoryjca i killa bakterii, ale nie wiem czy to one były odpowiedzialne bo objawy się utrzymują a tamtego już nie ma. Mam.jeszcze.inne podejrzenie mianowicie Echinococcus lub Onchocerca.volvulus. Ewentualnie dipylidium caninum, mogą powodowac takie coś. Ale nie mam.pewności.

Nie znalazlem nigdzie kompetentnego laboratorium ani lekarza, więc nie moge.tego.potwierdzić. Ale właśnie silne tabletki na pasozyty i chemia na balterie pomaga w zwalczaniu bólu , szczypania, swędzenia tyłka i sajgonu w jelitach. A tego białego świnstwa ktore wypada z tyłka nawet.pod mikroskopem cięzko do czegoś przyrównać. Albo to jakiś pasozyt albo pierwotniak nowej generacji - jakkolwiek to zabrzmi. Też sie z tym męczę od kilkunastu lat. Ale w ostatnich latach okropnie daje o sobie znać, więc może to znaczy że się rozrasta. 

Leki ktore testowalem to;

Pyrantel, zentel, vermox, doxycylina, ivermectyna, prazykwantel, biseptol, i setka przeciwzapalnych i przeciwbolowych, probiotykow etc. 

Najlepiej sprawdzał.sie zentarplus ale na krotko. Po duzych dawkach prazykwantelu wypryski i wysypka na skorze schodzily na kilka dni. Skutki uboczne pomijam, nie mialem.ich duzo.

Mam sporo probek, ktoŕe porownywalem z innymi znalezionymi np. W sklepach na warzywach i owocach, i wiele.z nich wygladało tak samo. Dlatego.podejrzenie kieruję w stronę bablowca, ale np. W zoo eberswalde w 2017 roku znaleziono w komarach kilka typów.afrykańskich pasożytów a to moze znaczyć że zaraza typu loa loa lub inne diro i microfilarie są już globalnym skażeniem również europy. One też podobnie wyglądają pod mikroskopem (jako tkanka a nie caly osobnik). 

Jeżeli znajdzie się ktoś.kto mógłby pomóc prosze o kontakt

saythen(at)tlen.pl

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×