Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podczas chodzenia po złamaniu kości skokowej


Gość Norbis1992

Rekomendowane odpowiedzi

jestesmy na podoblym etapie mi brakuje okolo 2cm do nogi zgrowej z podniesieniem nogi do gory.mnie majbardziej boli jak mam zrobic przysiad na jednej nodze (oczywiscie nie zrobie calego)a jak z bulem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat z tymi zlamaniami,po domu tez mnie nie boli tylko boli mnie serce jak nie moge isc w gory codziennie wieczorem jezdze na rowerze po20km bo z bieganiem slabo, takie bieganie po 200-300metrow. przed urazem biegalem co 2dzien 15km i raz w tyg podbiegi okolo 10km ogolnie prowadzilem sportowy tryb zycia wspinaczka,bieganie itd...na chorobowym jestem juz 7miesiecy siedze w domu czasem jakies drobne robotki robie i tyle.a podskoczysz na jednej nodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

Tak ze 3 cm oderwe noge */ Mnie to najgorzej wkur... ludzie co nie rozumieja ze nie jestem zdrowy i głupie teksty *czego siedzisz w domu ?* A jak robisz ten przysiad na 1 nodze tez ci cos blokuje i boli z przodu taka narosl przy kostkach??? W zdrowej nodze tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslij email do siebie to pogadamy,tez mnie boli dokladnie tak czuje z ludzi ten sam problem niestety nie ktorym sie wydaje tylko zlamana noga,kilka dni temu wziolem sie za mala robote (plytki)niby nie ciezka a noga dostala w du...wieczorem bolala ogolnie jest strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

http://www.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/oklad-z-liscia-kapusty Mi pomoglo Obrzeku prawie nie ma i nie puchnie jak chodze. wkoncu widac kostki... I to cos co naroslo na kostke znikneło a stosuje tylko 3 dni. Wkoncu normalnie chodze bez Bolesnie. Jak bys chcial sprobowac to jak okrecisz noge lisciem i bandarzem nie probuj ruszac bo bedzie bolało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mam dosłownie ten sam problem co wy. Wieloodpryskowe złamanie kości skokowej (bloczek, szyjka i trzon). Prywatny, a znany lekarz zabrał mnie ze szpitala i uchronił przed operacją. 8 tygodni gips, później 7 tygodni odciążania nogi o kulach i 3 tygodnie odstawiania kuli. Uraz miałem w lipcu 2013, chodzę, ale tak samo boli mnie jak was ... po domu - ok, ale gdzieś po mieście to nie zbyt długo. Ograniczenie ruchomości przy zgięciu grzbietowym do góry. Proszę, skontaktujmy się mailowo, bądź przez facebook (znajdziecie mnie po adresie e-mail), bo chciałbym z Wami porozmawiać, poradzić się i podzielić swoim doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NORBIS1992

Jestem juz 6 miesiecy po odstawieniu kul.U mnie jest juz OK pełnego ruchu nie odzyskalem i pewnie nie odzyskam. Ale za to nie boli mnie noga nawet podczas biegania oko 1km. Miesnie sa jeszcze troche slabe bo pod koniec biegu nie mam sily odbijac sie na nodze od drogi. Pobolewa tylko od czasu do czasu i mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem 12miesicy i oczywiscie jest lepiej,pelnego ruchu tez nie mam ale bol mam nadal po wiekszym wysylku na drodzi dzien strasznie kuleje.Ty miales bez przemieszczen itd,ja mialem bardziej powaznie wieloodlamowe zlamanie i problem z wiazadlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WI tam czytam wasze opisy i widzę że niektórzy z was mogą biegać ja nie .DziEwiec lat temu miałem wypadek motocyklowy no i złamał em kość skokowa z odłamami kości lekarze bali się to ruszyć włożyli nogę w gips na 6 tygodni i tak jak u was ograniczenie ruchu.Na początku ból po kurtkim chodzeniu po 6 miesiącach poszedłem do pracy i zaczęła się męka po 8 godzinach chodzenia dotkliwy ból codzienne moczenie i ochłodzenie stawu i to trwało około 6 miesięcy później było coraz lepiej ale przy dłuższym chodzeniu noga i tak boli i najgorzej jest rano kiedy trzeba ja rozruszać i przy zmianach pogody działa jak barometr ale miałem pecha i wypadek samochodem noga powtórnie została uszkodzona zwichnieta cały staw z wystawienie z przemieszczeniem uwierzcie mi ze ból jest nisamowity noga 6 tygodni w gipsowe i nadal boli rwie i niema szans na poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie złamałam kość skokową i pocieszam się waszymi wpisami. Mam nadzieję, że nie będę musiała mieć operacji. Jak na razie jestem już kilka tygodni w gipsie ale jestem trochę przerażona tym jak długo wraca się do sprawności, tak bardzo chciałabym już chodzić! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×