Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wybudzające bóle w prawym podżebrzu po cholecystectomii


Gość MARGOLCIA

Rekomendowane odpowiedzi

Pięć lat temu miałam laparoskopowo wycięty pęcherzyk żółciowy. Niestety od tego czasu miewam bóle w prawym podżebrzu, które mnie wybudzają około 3.00 - 4.00 nad ranem. Najpierw siadałam na łóżku, kładłam się, ale ból nie ustępował. Próbowałam również innych działań: wstawałam coś zjeść i napić się, a także łykałam różne leki: scopolan, no spę, buscopan, proursan, ultracod - ale ból i tak mnie budził. Czasami odczuwam również ból w okolicach trzustki. Na przestrzeni lat przeszłam różne badania: 1. 2010 - gastroskopia: zarzucanie żółci do światła żołądka* 2. TK jamy brzusznej - nic nie stwierdzono* 3. 2012 - USG: wątroba powiększona,o wzmożonej echogeniczności, trzustka również o wzmożonej echogeniczności, drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieco poszerzone* 4. 2012 - badania laboratoryjne: ALAT,ASPAT,GGTP-R, bilirubina, glukoza, lipaza - w normie, cholesterol nieco podwyższony, OB 28, CRP 11, amylaza trochę poniżej normy: 43 ( zakres od 54 do 80)* 5. 2013 - pobyt na oddz.gastroenterologii: USG -wątroba niepowiększona, echostruktura wzmożona, równiez w trzustce, PŻW nieposzerzone, kolonoskopia: usunięto 2 polipy hiperplastyczne i 1 gruczolak cewkowy z cechami dysplazji małego stopnia, gastroskopia - bez zmian, w antrum przerośnięte fałdy śluzówki, wyraźny rozrost dołeczkowy * 6. 2013 - rezonans magnetyczny przewodów żółciowych - prawidłowy, przewód trzustkowy ma w obrębie głowy dość ostre zagięcie, w podprzeponowej części lewego płata wątroby torbiel 18 mm* Mimo tych badań i licznych wizyt lekarskich nie jest znana przyczyna dolegliwości w prawym podżebrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×