Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzący rumień w okolicy odbytu


Gość brek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wrażenie, że te wszystkie założone tematy nie dotyczą bezpośrednio mojego stanu. A zatem napiszę kilka słów wstępu o mojej dolegliwości. Problem swędzenia okolic odbytu zaczął się około 2,5 roku temu, kiedy to prawdopodobnie od zaparcia, pęknięcia skóry oraz poceniu okolic odbytu zaczęło mnie swędzić. Zacząłem wtedy nadmiernie dbać o czystość okolic odbytu (bardzo częste mycie) niestety nie wycierałem się do sucha więc pozostawiałem *te* miejsca mokre. Potem dochodziły różne próby wspomagaczy typu maści, płyny itd. Między innymi: sudokrem, Clotrimazolum, żel o właściwościach antyseptycznych, rumianek, szałwia, tormeltiol. Pomagało to na niedługi czas w konsekwencji tak się zaczerwienienie zwiększyło, praktycznie przez cały *rowek* okołoodbytniczy aż pod samą mosznę i weszło także na boki na pośladki. Swędzenie jest takie uciążliwe, skóra wydaje być się sucha, lekko zgrubiona. Jak siedzę nie swędzi lub prawie nie swędzi, najgorzej jest gdy stoję lub siedzę na boku, czy leżę. Czy to jest już jakaś alergia od tych eksperymentów? Co ukoi i wycofa rumień? Dodam tylko, że w wyższej partii mam chyba lekko pękniętą skórkę, czasami czuję jak zapiecze. Mam wrażenie, że takie uczucie pękania skóry towarzyszy mi co pewien czas od tych 2,5 roku. Mój wiek 33 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr Anonymous

W takich przypadkach nalezy udac sie do lekarza i wykonac wszelkie testy diagnostyczne na inne wspolistniejace choroby. Takie przewlekle objawy moga byc spowodowane wieloma czynnikami chorobotworczymi od wirusow poczawszy przez zmiany gruzlicze nowotworowe grzybicze zapelenie endodermy lub powiklania w trakcie chorob wenerycznych. Zdarza sie takze ogolne niedokrwienie okolic odbytu przez slabe krazenie w tych okolicach co czesto jest dodatkowym czynnikiem w powstawaniu hemoroidow. Bez obejrzenia przez doswiadczonego lekarza ,histopatologa wycinka tkanki oraz wymazu z odbytu i naciekajacej skory sie nie obejdzie. Bardzo rzadko objawy moga miec podloze autoimmunologiczne. Zdarza sie ze sa efektem ubocznym zazywania lekow np kortykosteroidow... Niestety nie da sie ustalic przyczyn na odleglosc. Jednak po wykonaniu testow medycznych -w takich przypadkach jak najszybciej zglosic sie do lekarza mozna podjac probe poprawy jakosci zycia zanim ustalona bedzie przyczyna. 1.Dieta powinna byc bogata w blonnik i chlorofil.i 4-5 litrow wody dziennie. 2.Ograniczenie produktow ciezkostrawnych 3.Wyeliminowanie spozycia alkoholu -szczegolnie fermentowanych. 4.Masc na czystej wazelinie z arniki /bez dodatkow/ 5.Nasiadowki z kory debu. rumianku 6. Rezygnacja z papieru toaletowego na rzecz bidetu lub kapieli po defekacji. 7.Preparaty z hialuronem do leczenia zylakow odbytu stosowane zewnetrznie na skore moga przyniesc ulge. 8.Ograniczenie spozycia cukru. 9.Zadbanie o wlasciwe ph skory. /sa rozne sposoby/ 10. Odziez a szczegolnie bielizna jedynie z czystej bawelny. / nadwrazliwosc na polyester. /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×