Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak czucia w brodzie po operacji bimax


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Po operacji dwuszczękowej (BIMAX) w tym obustronnej osteotomii strzałkowej gałęzi żuchwy mijać w tym tygodniu będzie 9 tygodni a czucie w brodzie jest znikome, powierzchniowe. Okolica ta jest odrętwiała, od niedawna zaczęłam czuć przy ucisku wargę dolną, w ogóle nie czuje środka bródki. Jakimi metodami mogłabym wspomóc powrót czucia, obecnie jestem na refleksoterapii działającej na cała twarz (met. Temprana), ale czy są inne sposoby na wzbudzenie unerwienia po takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taka regeneracja uszkodzonych drobnych nerwów jest długotrwała. Trwa około 6-9 miesięcy. Radzę w tej sprawie skonsultować się w poradni rehabilitacyjnej. gdzie lekarz specjalista rehabilitacji zaleci odpowiednie zabiegi. Zabiegi rehabilitacyjne z reguły dobiera się odpowiednio do kliniki pacjenta. Na temat rehabilitacji nerwów obwodowych można poczytać na stronach: http://www.pmurz.nazwa.pl/PDF/2008/1/01_z1_2008.pdf http://www.pkik24.pl/zdrowie/kompleksowa-fizjoterapia-w-porazeniu-nerwu-twarzowego http://e-masaz.pl/page.php?id=porazenie_nerwu_twarzowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś zajrzałam tu ponownie. Po dodatkowej rehabilitacji tj manipulacji powięzi w zakresie bródki i ssż, jak i laserze biostymulacyjnym, ultradźwiękach i magnetoterapii moja bródka nadal jest w odrętwieniu. W międzyczasie miałam pogłębiany przedsionek dolny, wykryto przecienienie kości żuchwy pod siekaczami i perfidną, bo całkowitą, recesję jedynki dolnej 31. Splot zdarzeń związany z recesją zakłócił rehabilitację. Manipulacja powięzią miała mniejsze pole działania, aż w końcu jej zaprzestano. Generalnie z recesja i cienkimi tkankami miękkimi związane być może kiepskie unaczynienie, i możliwe że z tym związane słabe bodźcowanie jak i poziom czucia. Dziś walczę o zęby, swoje zęby. Osłabione czucie w bródce może zostać pamiątką do końca życia po BSSO. Może dało by się to łatwiej znieść gdyby nie to że po operacji nadal mam bóle głowy, głównie promieniujące od lewego ssż, moja żuchwa nierówno pracuje, a ortodontycznie ponoć mało można zrobić - planowane ściągnięcie aparatu przy II klasie kłowej po prawej stronie wydaje mi się zamiataniem nieprawidłowości pod dywan. W końcu został mi już ściągnięty aparat górny. Póki co tyle. Szukam porady jak się pozbyć bóli glowy i bólu lewego ssż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×