Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obfite miesiączki a mięśniaki i torbiel jajnika


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zdiagnzowane 2 miesniaki 3 i 5 cm. oraz torbiel na jajniku. Wizyty kontrolne u ginekologa co poł roku. Następna wypada w grudniu. Od dłuzszego czasu miesiaczki sa obfite i bolesne (jak to przy mięśniaku). Od 4 dni mam miesiaczkę wyjatkowo obfitą i bardzo bolesną, czuję wypłnieniw pochwie jakby mi szyjka macicy spuchła. Bóle sa strasznie silne i przeszywające i trwa to juz 4 dni. Czy lepiej przyspieszyc wizytę u ginekologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę jednak tą wizytę przyspieszyć skoro krwawienie miesiączkowe jest tak obfite, a dolegliwości tak mocno nasilone. Na pewno będzie konieczne odpowiednie leczenie farmakologiczne, a nawet i może zabiegowe, o którym zadecyduje ginekolog po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałam dziś twoją wypowiedź. Ja też mam mięśniaki macicy. Zamówiłam w niemczech NIGERSAN D5 w zastrzykach,które robie sobie w brzuch. Dwa razy tygodniowo. Starczy ich na pół roku, a potem pójde na USG dopochwowe i zobacze co sie zmieniło. Ponoć po tych iniekcjach mogą zniknąć mięśniaki. Są to zastrzyki homeopatyczne- ja zamówiłam opakowanie 50 szt. Używam też co miesiąc ,zaraz po miesiaczce takie tampony dopochwowe PERŁY KSIĘŻNICZKI - wkłada się jedną kuleczkę na 3 dni, potem wypłukuje się pochwę, najlepiej gumową gruszką. Schodzą wszystkie nieczystości. Nawet poprawiły mi się cykle, bo czasem zanikały na miesiac. Mam 53 lata. Może to by Ci coś pomogło. Nie wiem dlaczego wycofano z Polski te zastrzyki a u niemców są nadal stosowane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×