Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częściowa lobotomia płuca


Gość mama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem po częściowej lobotomii płuca lewego wykonanej 1.07.13Czuję się dobrze ale po zrobieniu konrtolnego badania rtg wynik: ostroga główna ostra.Oskrzele lewego płata prawie całkowicie zamknięte przez koncentryczny naciek.Pobrano w bronchoskopii próbki do badań.Wyniki badań krwi b.dobre,czuję się dobrze i nie mam kłopotów z oddychaniem.Prosze o interpretację wyników bo bardzo się boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety taki obraz RTG wskazuje na pojawienie się wznowy być może nowotworowej (nie wiem z jakiego konkretnie powodu była Pani operowana). Jedyną dokładną odpowiedzią czym jest *koncentryczny naciek* będzie wynik z pobranych próbek w czasie bronchoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam ogromną prośbę proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania TK płuc po częściowej resekcji płuca. Mama miała usuwaną część płuca kilka miesięcy temu z powodu zmian nowotworowych. Niestety do tej pory czuje się źle i ciągle ją boli bok. Dzisiaj dostała opis badania z przed 14 dni gdzie przeczytała iż * w śródpiersiu są widoczne metaliczne ślady klipsów chirurgicznych* żaden lekarz mamy nie informował o zastosowaniu takich klipsów. Mama jest PRZERAŻONA a ja nie potrafię jej pomóc. O co chodzi z tymi klipsami czy to normalne i czy nie należy ich usunąć ???? Proszę napiszcie coś !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×