Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dolegliwości po wycięciu fragmentu jelita


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Przed wycięciem kawałka jelita przez dłuższy czas miały miejsce takie objawy: bóle brzucha, wymioty po skonsumowaniu pokarmu. Po operacji pacjentka (mama) leżała w łóżku z przyłączonym do nosa *pewnym* urządzeniem, po którego ściągnięciu, wymiotowała dalej. Gdy urządzenie miała załączone z powrotem, płyny żołądkowe wylewały się nim do plastikowej buteleczki. Początkowo po operacji mama odbywała spacery po korytarzu, ale coraz bardziej słabła i teraz non stop leży w łóżku, odżywiana jest dożylnie (cały czas ma rurkę w nosie), gdyż inaczej pokarmy są zwracane. Kończy się już 3 miesiąc a tu nie widać żadnej poprawy, na dodatek spuchły jej bardzo nogi. Nie może nimi swobodnie ruszać, a nie raz ją bolą. Czy pomogłyby jej masaże (Ona nie ma rehabilitanta, ale mam znajomą osobę, która mogłaby podchodzić do niej 2 razy na dzień). Lekarz nie wyjaśnił nam jako rodzinie, co to za przypadłość - mówi tylko *trzeba czekać, to tak ma być*. Zaczynamy czuć się oszukiwani, być może prawda jest bardziej bolesna i stąd ta ogólnikowość lekarza. Jak mamy sobie radzić z tą chorobą mamy, gdzie indziej możemy szukać pomocy i jak się do tego zabrać? Jesteśmy z małego miasteczka. Być może zmiana szpitala, lekarza przyniosłaby efekty? Tylko jak to zrobić, by nie urazić nikogo? I czy można być dobrej myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przede wszystkim z jakiego powodu jelito zostało usunięte? Choroba nowotworowa? Rehabilitacja oczywiście jest jak najbardziej wskazana.Można skonsultować się z innym lekarzem, skoro dotychczas nie uzyskali Państwo żadnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nowotworu nie wykryto. Z tego co dowiedzieliśmy się, jelita były niedrożne, pokarm się wracał, operacja po paru miesiącach badań została zrobiona *na szybko*, gdyż doszło do bardzo silnego bólu brzucha. I teraz pacjentka nie je, tylko dokarmiana jest dozylnie. Czy taki stan może utrzymywać się tak długo. Czy można w ogóle spodziewać się powrotu do zdrowia - i po jakim czasie pacjent będzie mógł jeść normalnie, bez zwracania pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×