Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczypanie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Jestem 3 dni po operacji przepukliny pachwinowej skośnej z zastosowaniem siatki. Rana goi się dobrze, nie ma żadnych obrzęków czy zaczerwienień itp. niestety kiedy się nachylam lub w innych pozycjach odczuwam bardzo silne szczypanie jakieś 3cm w dół od blizny , szczypanie które odczułem wczoraj rano i wieczorem było tak silne jakby mi się *coś* w środku rozlewało, piekło niemiłosiernie !!! ból zęba , złamanie czy skręcenie kolana to nic przy tym bólu!!! Boje się że coś może poszło nie tak, a może to ta siatka gdzieś tam haczy albo się rozpuszcza. Proszę pomóżcie jeśli coś wiecie, w poniedziałek jadę do zdjęcia szwów ale nawet tego bardzo się boję ! Cały czas biorę ketonal (5-6 tab dziennie) już od 3 dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To częsty objaw po tego typu operacji, który powinien powoli w przeciągu 3-4 tygodni ustąpić (odpowiednie ułożenie się siatki w tym okresie). Proszę zachować cierpliwość i w określonym przez chirurga czasie zgłosić się na kontrolę. Proszę nie nadużyć stosowania ketoprofenu (Ketonal). Dopuszczalna dawka dobowa to około 300 mg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u chirurga który mnie operował na oddziale bo już nie mogę wytrzymać z bólu i stwierdził że rana goi sie dobrze ale doszło do naruszenie nerwu , dał mi miejscowe znieczulenie i było dobrze na parę godzin ale niestety teraz znowu strasznie boli , ile jeszcze ta męka bedzie trwała , nie mam juz sil :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem 3dni po operacji przepukliny i mam szczypanie również dziś się zaczęło myślę że siatka się w środku *układa* a miewałam też je przed operacją Drogi Januszu przepuklina również może uciskać na nerwy w pachwinie przecież jest solidnie unerwiona nie zawsze tak sie dzieję ale w nie których przypadkach się zdarza tak mi tłumaczył chirurg wszystko zależy od ułożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×