Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji guza nerki


Gość Zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 3 miesiące po operacji usunięcia guza na nerce lewej,operacja była tzw. nerkooszczędna,,wycięto guz w całości tak wynika z badania histopatologicznego , rak złośliwy G1.Czy ból jest spowodowany jakimś zaniedbaniem ,czy powstały jakieś zrosty czy nacieki.na Usg lekarz mówi że nie widzi żadnych zmian,,mam wrażenie że nie do końca tak jest,w okolicach cięcia i brzucha tworzy się tzw. oponka ,,zdaje sobie sprawę że przecięte mięśnie muszą wrócić do formy ale skąd niestepujący ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Ból jaki obecnie Panią nęka może być związany ze zrostami jakie powstały po operacji na nerce. Aby ewidentnie wykluczyć ewentualną wznowę raka nerki należałoby wykonać TK jamy brzusznej. Oczywiście w tej sprawie należy skonsultować się najlepiej bezpośrednio z urologiem, który wyjaśni przyczyny dolegliwości po bezpośrednim badaniu i zaleci dalszy sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zmartwiona

Jestem po badaniu kontrolnym TK jamy brzusznej, wszystko jest ok, to tylko zrosty.Taka otrzymałam informację . A bóle jak były tak są , nasilają się po zjedzeniu nawet malej porcji, rano jest do zaakceptowania , /mam na myśli oponkę, wszystko wymaga czasu/ ale w ciągu dnia brzuch po lewej stronie jest wzdęty coraz bardziej , a wieczorem wręcz twardy, ból promieniuje do pachwiny i biodra ,jest to ostry , piekący ból..W przeszłości miałam problemy z wrzodami na dwunastnicy /wyleczone badanie robiłam rok temu/ występujące bóle żołądka / wysoki poziom helcobacter / ,obecnie wyniki są w normie.. Czy bóle mogą mieć coś wspólnego z okrężnicą , nietolerancją jakiś pokarmów. stresem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 4 m-ce po operacji usunięcia guza prawej nerki, operacja nerkooszczędna, guz okazał się łagodnym i wszystko byłoby o.k. gdyby nie taki sam ból, robiłam badania kontrolne, wszystko jest dobrze a boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem5 tygodni po usunieciu guza wielkosci 1,2 cm z prawej nerki metoda tradycyjną. Rana zagoiła się prawidłowo chociaż w dalszym ciągu jest bardzo drazliwa przy dotyku.Nad cięciem tworzy się bolesna oponka szczególnie wieczorem,ale myślę że to minie za jakiś czas/miesnie i przecięte nerwy potrzebują czasu aby dojść do jako takiej sprawności/ . Śpię tylko na lewej stronie bo na prawej się nie da.Zycze wszystkim nerkowcom dużo zdrowia i duzo cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×