Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin, 17 lat

Przepuklina pooperacyjna po splenektomii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin, 17 lat
Witam.13 miesięcy temat miałem robioną splenektomię metodą laparaskopową. Chciałbym się dowiedzieć do jakiego czasu występuje ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej?. Dodam, że chcę wrócić do treningów karate. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania ku temu ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej, w bliźnie wystepuje do końca życia. Jednak po zabiegach laparoskopowych jest niewielkie (małe rany). Po drugie im dłużej jest po zabiegu i im masz mocniejsze mięśnie brzuszne tym ryzyko wystąpienia przepukliny jest mniejsze. A karate możesz spokojnie już dawno trenować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
Dzięki za odpowiedź. A jeszcze jedno pytanie: od 2 miesięcy chodzę na siłownię i cały czas boję się o możliwość wystąpienia przepukliny, czy skoro do tej pory nic się nie działo to znaczy że już nic nie powinno się wydarzyć ( trochę niejasno sformułowane ,ale mam nadzieje , że zrozumiałe :) ) i czy spokojnie mogę robić brzuszki nawet na dużym skosie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lolo
Stapler. Przepuklina jest wynikiem elastopatii a nie slabych miesni brzucha. Znam gosci z *szesciopakami*, ktorzy maja przepukline. Mocne miesnie cie przed niczym nie uchronia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.