Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szara plama w polu widzenia


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata. W lipcu po raz pierwszy dostałam uczucia, jakbym przed prawym okiem z boku (bardziej po prawej) mała plamę, taką szarą. Nie mam zaburzeń pola widzenia. Plama raz jest, raz jej nie ma, jak się pojawia to mam uczucie, jakbym miała *coś* w oku. Najpierw myślałam, że może to od słońca. Ale mamy jesień, słońca mniej, a plama nadal się pojawia. Nie nazwałabym tego mętem, ale taka jakby mgłą. Czytałam, że zaburzenia wzroku mogą być objawem nowotworów mózgu. Przy czym nie zauważyłam u siebie żadnych innych objawów, typu: ból głowy, zaburzenia świadomości, równowagi, mowy. Mam tylko szumy uszne, a także depresję. Jakie jest prawdopodobieństwo w tym przypadku? Czy lekarz okulista może rozpoznać np. zwykłe pogorszenie się wzroku z przyczyn np. od komputera, od popsucia się wzroku przez guzy mózgu? Proszę o pomoc, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nie szarość ale ciemną plamę w jednym oku.do lekarza poszedlem po 2 tygodniach,żadnych zmian!.dobra okuliskta skierowala mnie do neurologa.skierowanie na TK /tomograf /wynik-tetniak mozgu. narazie żyje z tym 1,5 roku.wiadomo polska slużba zdrowia.ile jeszcze pożyję nie wiem.radzę natychmiast prosić o skierowanie na TK celem wykluczenia tetniaka.tętniak może uciskać na nerw wzrokowy !!! Zyczę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×