Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wgłębienie na ciele gąbczastym


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem z ciałem gąbczastym i/lub cewką moczową. W spoczynku ciało gąbczaste jest praktycznie nieuwypuklone i niewyczuwalne oraz żołądź jest mała i bardzo miękka. We wzwodzie ciało gąbczaste i żołądź tylko nieznacznie się powiększa i też jest bardziej miękka niż przedtem (jakby za mało krwi dopływało do nich) a na ciele gąbczastym mniej więcej w połowie długości zauważalne jest i wyczuwalne palcami niewielkie wgłębienie. Zauważyłem to gdy zacząłem mieć problemy z oddawaniem moczu, mianowicie strumień i siła moczu osłabły a po oddaniu moczu czuję jego zaleganie w cewce moczowej, jakbym nie oddawał moczu do końca. Robiłem badanie uroflowmetryczne i wyszło znacznie poniżej normy, Qmax 12 ml/s i krzywa niestabilna, przeszkodowa. Dostałem lek rozluźniający alfa-bloker jednak nie dało to poprawy. Czy wspomniane wgłębienie na ciele gąbczastym to może być zwężenie cewki moczowej? Czy zwężenie cewki moczowej może dawać objawy niedokrwienia ciała gąbczastego i żołędzi? Dodam, że kilka lat temu zapewne przeszedłem długotrwałe zapalenie cewki moczowej, którego nie leczyłem oraz kilkanaście lat temu doznałem urazu penisa od strony brzusznej, mianowicie dość mocno otarłem skórę penisa (mam tam do tej pory cieńszą i ciemniejszą skórę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też to wglebienie w ciele gabczastym mniej więcej w połowie jest to widoczne jak penis mi się z leksza powiększy tzn jak krew naplywa do ciała gabczastego i jest to wyczuwalne palcami ze jest glebione cialo gabczaste w porównaniu do pozostałego raka jak by szczelina i sruktura ciala gabczastego zwezona szczękowa po srodku penisa od spodu.... jakiś lekarz coś doradzi na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×