Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma papillare


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik badania mikroskopowego: 1. Kanał 2. Jama macicy 1. Wyskrobiny skąpe 2. Wyskrobiny średnie 1. Polypi mucosi 2. Adenocarcinoma G1 papillare Wiem, że to pierwsze to polip śluzówkowy a drugie to gruczolorak brodawkowy o typie złośliwości I. Chciałabym wiedzieć natomiast czy wynika z tego opisu coś więcej np. w jakim stopniu może być rozrośnięty czy nacieka itp. Jakie może być zastosowane leczenie i jakie ewentualne rokowania. Dla mnie ten wynik jest bardzo ogólny w porównaniu z tym co czytałam w innych opisach na forach internetowych. Proszę o jakieś obiektywne ukierunkowanie...bo po przeczytaniu mojego wyniku odnoszę wrażenie, jakby za nim czaiła się niedopowiedziana dalej prawda ale może to tylko moja wyobraźnia. Chciałabym być dobrze psychicznie przygotowana na tą ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do tego wynik cytoligii przed abrazja dla calego obrazu.. Rozpoznanie wg. systemu Bethedsa 2001: Rozmaz odpowiedni do wieku Rozpoznanie: Nie stwierdzono neoplazji śródnabłonkowej ani nowotworu złośliwego. Inne zmiany nienowotworowe atrofia (60lat) USG miednicy małej przed abrazją: Macica prawidłowej wielkości 70x34 w przodozgięciu, jednorodna. Błona śluzowa pogrubiała do 16mm, zdezorganizowana, hyperechogeniczna. Przydatki w badaniu USG niewidoczne, w ich rzucie struktur patologicznych nie stwierdzono. Zatoka Douglasa wolna. Tak wygląda całość moich dotychczasowych badań. Zastanawia mnie też dlaczego w badaniu cytologicznym nie wykazały się żadne zmiany nowotworu, skoro miałam śluzowate i zabarwione upławy na co dzień. Przecież z czegoś się brały....i tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×