Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dehydratacja krążków międzykręgowych i przepuklina krążka międzykręgowego


Gość florus1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość florus1990

Witam Nazywam się Paweł i mam 23 lata. Moje problemy z kręgosłupem zaczęły dawno, już nawet nie jestem w stanie określić dokładniejszej daty. W tym roku nasiliły się do tego stopnia że postanowiłem umówić się na wizytę do neurologa który zlecił mi badanie rezonansem. Problem dotyczy odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Jednakże w czasie w czasie wizyty zapomniałem powiedzieć również o dolegliwościach związanych z odcinkiem szyjnym. może ma to związek z dolnym ale tego może dowiem się dopiero za miesiąc bo wtedy mam kolejną wizytą u neurologa. Opiszę objawy jakie towarzyszą mi na co dzień z odcinkiem szyjnym: -Drętwienie karku po dłuższym siedzeniu. Szczególnie zauważalne podczas prowadzenia samochodu, mając takie drętwienie mimowolnie pochylam szyję z głową do przodu robiąc tzw*łabędzia* przez co odczuwam silne bóle kręgu na moje oko jest to 3 krąg jednak mogę się mylić. -Strzelanie/Strzykanie karku co 10 min mogę szybkim ruchem strzelić głośno karkiem. -Chrupanie karku najbardziej uciążliwe. Pozostałych 2 mogę jakoś unikać ale tego niestety nie. Polega to na tym że gdy zasypiam robiąc delikatne ruchy głową w prawo/lewo odczuwam delikatne chrupanie jakby mini strzelanie nawet głęboko oddychając gdy wprawiam w ruch moje ciało przesuwam delikatnie kręgosłupem to czuje chrupnięcia.Powoduje to trudności z zasypianiem. Objawy te nasiliły się w okresie ostatniego pół roku. Wcześniej występowały jednak nie z taką siłą np chrupanie odczuwałem raz/dwa razy w miesiącu teraz codziennie. Nasiliły się one wraz z nasileniem bóli w odcinku lędzwiowo krzyżowym. Opis badania MR odcinka lędz-krz: -Dehydratacja krążków międzykręgowych odc. L4/L5, L5/S1 -Tylno prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 z niewielkim modelowaniem worka oponowego Żałuję że nie wspomniałem przy pierwszej wizycie o odcinku szyjnym wtedy pewnie miałbym rezonans również tej części. Stąd moje pytania: - Czy oba bóle kręgosłupa (część ledz-krzyż z odc. szyjnym ) mają ze sobą wspólną przyczynę ? -Jaka może być przyczyna bólu odcinka szyjnego i tego chrupania? Dziękuje za pomoc Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×