Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz gardła środkowego i krtani


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego ojca stwierdzono Carcinoma Planoepitheliale G2 . Obejmuje on gardło środkowe i krtań . Jak można go wyleczyć i jak długo można z tym żyć . Czy jest to złośliwy rak i czy daje przerzuty jak tak to gdzie mogą one wystąpić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym skutecznym (jeśli to możliwe technicznie) jest leczenie operacyjne. Każdy rak to nowotwór złośliwy, który daje przerzuty (węzły chłonne, płuca, wątroba, mózg, kości). Co do rokowania trudno cokolwiek napisać bez dokładnych i szczegółowych informacji na temat guza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andzelika

Mój tatuś jest rok po operacji guza krtani i węzłów chłonnych. W kwietniu okazało się,że ma przerzuty do płuc największe o średnicy 4 cm. Do operacji tego guza 4cm już się niekwalifikuje,bo by nie przeżył. Czy jest jeszcze jakaś szansa na wyleczenie lub przedłużenie życia. Widzę jego ból i cierpienie,a zwłaszcza mamusia,która się nim zajmuje. Czy jest jeszcze jakis cud na wyleczenie taty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andzelika

Mój Tatuś zmarł już nie było nadzieji,a myślałam,że jest jakaś szansa,nadzieja niestety już było za póżno. Żal mi Go,że odszedł,a był pełen życia. Żal mi Mamusi kocham swoich rodziców. Tatuś zawsze będzie w moim sercu. Był młody zbyt młody,aby umrzeć. Mam żal do siebie,że nie potrafiłam jakoś pomóc znależć dobrego lekarza-specjalisty. Miał tylko 55 lat .Mieliśmy razem spędzić Dzień Ojca,a ja swoje urodziny i nie doczekał się. Ból rozdziera nam serca-dlaczego tak się stało mój Tatuś odszedł dziś,a jak będzie żyła z tym Mamusia. Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×