Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna z Białegostoku

Krwiak w zatoce Douglasa po amputacji trzonu macicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna z Białegostoku
Jestem po laparoskopowej amputacji trzonu macicy -z powodu mięśniaków -bez przydatków. Po zabiegu zrobił się krwiak w zatoce douglasa po czym zastosowano leczenie zachowawcze. Obecnie w w.w. miejscu jest 3 cm płynu- czy to jest prawidłowo i nic z tym nie trzeba robić. Poza tym na jajniku zrobiła się torbiel 5,5 cm , której wcześniej nie było-czy to możliwe, że tak szybko. Jestem 3,5 mieś. po operacji. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Płyn w zatoce Douglasa może być z różnych przyczyn. Torbiel jest dosyć duża ale być może da się ja leczyć hormonalnie. Lepiej osobiście porozmawiać na ten temat z lekarzem prowadzącym (ginekologiem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anka
mam pytanie czy torbiel jajnika prawego wielkości 6,5 cm z przegrodami powinna być wycięta czy można poddać się leczeniu tabletkami hormonalnymi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
O tym musi zadecydować ginekolog. Jeśli podejrzewa proces nowotworowy trzeba leczyć ten stan operacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zystusia
mam problemy z torbielami na jajnikach od momentu usuniecia macicy,wczesniej nie wiedzialam co to znaczy.Mialam cysty usuwane operacyjnie i co? Wielkie dno!!!! Bujda na resorach!!! Po 3miesiacach wrocily i towarzysza mi caly czas.Hormony tez sa o tylek potluc!!! Tylko po nich przytylam!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.