Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie rdzenia kręgowego kręgosłupa


Gość mi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Ojciec spadł ze schodów, po 15 minutach przyjechało pogotowie i od razu przetransportowano go do szpitala. W skutek upadku był mocno potłuczony i nie czuł rąk od łokci w dół. Normalnie z nami rozmawiał, każdą inną część ciała czuł. Lekarze w tymże szpitalu poinformowali nas po przeprowadzeniu badań, że nie ma uszkodzonego kręgosłupa (o co my najbardziej się obawialiśmy) niedowład w rękach? Wszystko wróci do normy - w końcu spadł z 17 schodów... Nie musimy się niczym niepokoić. Zaznaczam, że nie miał założonego kołnierza! Po 4 dniach przetransportowano go do innego szpitala, ponieważ nagle zaczął się dusić. Nagle okazało się, że ma uszkodzony rdzeń kręgowy na odcinku C3... Czyli niedowład kończyn górnych i dolnych. Dodatkowo wiąże się to z problemami z płucami, więc jest podłączony do respiratora, a teraz jest już nawet po tracheostomii - wiec nawet nie mówi... Po wyjściu z śpiączki farmakologicznej faktycznie już nie rusza ani rękami ani nogami oraz nie oddycha samodzielnie.... Czy to, ze Ojciec leżał 4 dni bez odpowiedniego zabezpieczenia kręgosłupa po tym wypadku oraz bez odpowiedniej diagnozy i leczenia miało wpływ na taki przebieg zdarzeń? Nie mieści mi się w głowie, że po wypadku normalnie rozmawialiśmy i czuł ciało poza tą częścią o której wspomniałam a tutaj nagle pod okiem lekarzy został całkowicie sparaliżowany... Można było wtedy jakoś temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×