Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie stopy przy cukrzycy


Gość mm22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata od 13 choruje na cukrzyce (wyrównaną mniej więcej przyzwoicie) w 2006 roku doznałem urazu stopy (zerwania torebki stawowej) od tej pory okresowo bolała mnie ona bądź to np idąc po schodach *zacinała się* - blokowała i nie mogłem jej ruszyć. od jakiegoś czasu odczuwałem ból w okolicy stopy na który pomagają maści przeciwbólowe, lecz stopa zaczęła mi czasem drętwieć - na grzbiecie stopy czuje taki jakby (magnetyczny opór) często przy tym towarzyszy ból pod kolanem (tylna strona nogi) kiedy założę chorą nogę na zdrową po niedługim czasie (krótszym niż zdrowa drętwieje) - stopa jest ciepła, na grzbiecie stopy wyczuwam tętno jest miarowe i równe z tętnem serca. paznokcie są różowe ( po naciśnięciu paznokcia po ok. sekundzie kolor różowy powraca) Gdzie mam się udać? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 22 lata od 13 choruje na cukrzyce (wyrównaną mniej więcej przyzwoicie) w 2006 roku doznałem urazu stopy (zerwania torebki stawowej) od tej pory okresowo bolała mnie ona bądź to np idąc po schodach *zacinała się* - blokowała i nie mogłem jej ruszyć. od jakiegoś czasu odczuwałem ból w okolicy stopy na który pomagają maści przeciwbólowe, lecz stopa zaczęła mi czasem drętwieć - na grzbiecie stopy czuje taki jakby (magnetyczny zdrętwiały opór) często przy tym towarzyszy ból pod kolanem (tylna strona nogi) kiedy założę chorą nogę na zdrową po niedługim czasie (krótszym niż zdrowa drętwieje) Nie męczę się chodząc co prawda w ostatnim roku prowadzę mniej aktywny tryb życia kilka kg przybyło, lecz nie jest problemem przejście kilku czy więcej kilometrów pieszo. - stopa jest ciepła, na grzbiecie stopy wyczuwam tętno jest miarowe i równe z tętnem serca. paznokcie są różowe ( po naciśnięciu paznokcia po ok. sekundzie kolor różowy powraca) Gdzie mam się udać? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×