Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak dbać o siebie po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego?


Gość natalia

Rekomendowane odpowiedzi

15.08 w czwartek miałam operację usunięcia wyrostka. Ze szpitala wypuszczono mnie w poniedziałek 19.08. Lekarza prowadzącego widziałam raz... Na dodatek operacjia robiona była w innym mieście niż mieszkam, bo byłam na wakacjach. Przy wypisie nie powiedziano mi nic, dali tylko skierowanie do poradni *za kilka dni* i wyniki badań krwi i moczu. Miałam ropowicze zapalenie wyrostka robaczkowego, rana na 7cm, mam 18lat.. Na zdjęcie szwów już się zapisałam i mam termin na wtorek 27.08. Ja nie wiem zupełnie nic, dlatego mam kilka pytań. 1. Jak dbać o ranę? 2. Jak dbać później o bliznę, żeby była najmniej widoczna i mała? 3. Jaką dietę stosować i przez ile? Co wolno, a czego nie? 4. Kiedy mogę znów jeść ciemny chleb, surowe owoce i warzywa, kasze, ciemny ryż, tłustsze mięso? Bo już mam dość gotowanej marchewki, wafli ryżowych, białego chleba i ryżu, pulpetów z piersi kurczaka. 5. Kiedy mogę powrócić do sportu? Bieganie, joga, pilates, pływanie, aerobic, siłownia? 6. Ja nie dopuścić do zrobienia się zrostów i ropnia i w ogóle co to jest? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×