Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa i obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej


Gość Boga

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w sekwencji SE i FSE w obrazach Tl,T2 zależnych w 2 płaszczyznach- poprzecznej i strzałkowej. Ostatnią wydzieloną tarczę międzykręgową traktuję jako poziom L5-S1. Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa. Trzony bez zmian ogniskowych, o zachowanej wysokości. Na poziomach od L1/L2, L2/L3 i L3/L4 widoczne jest obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych oraz odwodnienie krążków międzykręgowych. Na L1/L2 i L2/L3 widoczne są: centralno-obuboczne uwypuklenia. __Na L3/L4 widoczna jest centralno-dwuboczna przepuklina wystająca dokanałowo na 4 mm z częściowym wpyklaniem się do otworów międzykręgowych. Kanał kręgowy niezwężony. Na L4/L5 widoczna jest przepuklina centralno-lewoboczna spłycająca lewy zachyłek boczny oraz wraz ze zmianami przeciążeniowymi w stawie międzywyrostkowym zwężająca lewy otwór międzykręgowy. Na L5/S1 bez cech patologii. Stożek rdzenia bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opis badania wskazuje na liczne zmiany w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Zmiany mogą powodować występujące dolegliwości. Opis badania MRI powinno się interpretować w oparciu o tan kliniczny pacjenta oraz wyniki innych badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×