Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie w okolicy piszczela


Gość Nalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na nodze przy kości piszczelowej wyczułam zgrubienie o wymiarach około 2x3 cm, które nie przylega raczej bezpośrednio do kości. Jest twarde i niebolesne, ale jakby takie, że jeśli się je przydusi, to palcami czuć kość, która jest pod spodem i inne zgrubienie (ten guzek jakby częściowo jest nad nim), które w dotyku przypomina kość. Poza tym na piszczeli wyczuwam 3 guzki, bardzo małe (jak groszek), skóra nad nimi może się swobodnie przesuwać, one chyba lekko też. Dodatkowo za guzkami można wyczuć lekkie dołki. Nie mam objawów bólowych. Guzków nie widać, są one tylko wyczuwalne. Duży guz po przyduszeniu jakby lekko się rozpłaszczał (ale bardzo lekko). Robiłam badania krwi, moczu + OB, CRP, wapń, żelazo, sód, potas. Wszystkie wyniki bardzo dobre. Oto jak to mniej więcej jest usytuowane na nodze: http://i42.tinypic.com/20rmged.jpg Zielony to większy guzek, reszta to mniejsze. Dzwoniłam dziś i chciałam rejestrować się do onkologa lub chirurga-onkologa, ale na NFZ terminy wolne dopiero w październiku, a prywatnie albo na urlopach, albo szybciej nie mogą mnie przyjąć... jestem skołowana, nie wiem co mam robić. Oczywiście co wpisałam w google, to pierwsze co wyświetlało mi się info o mięsaku tkanek miękkich lub mięsaku kości. Tylko byłoby tyle guzków? (Chyba, że to jakieś satelitarne)? Dodam, że jak przejadę swobodnie ręką po nodze, to czuć tylko to większe wzniesienie (ale nie widać gołym okiem, co ciekawe, jedynie jak jest bardzo dobre światło, to widać lekko uniesioną skórę w tym miejscu, ale i tak trzeba się przypatrzeć). Resztę czuć dopiero bo mocniejszym wymacaniu tej okolicy. Proszę o pomoc, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×