Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta i sport przy zakrzepicy i hemoroidach


Gość miki_miki_miki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki_miki_miki

Witam serdecznie Ośmielam się napisać do Pana, ponieważ mój proktolog nebardzo potrafi odpowiedziec na moje nurtujące pytania, nie mogę nigdzie znaleźć informacji na internecie, a lekarz rodzinny twierdzi, że hemoroidy, zwlaszcza zewnetrzne, to nie jest wielki problem... eh. Na początku przedstawię swój problem. Mam 29 lat, od około 18 roku życia miewałam problemy z tzw hemoroidami zewnętrznymi/ zakrzepica. Wielokrotnie pojawiały się u mnie bolesne guzki, leczyłam się maściami, czopkami itd. Obecnie stosuję* -diosminę - otrex 600 - zalecenie proktologa jako najlepsza diosmina -wit c oraz rutynę - rutinacea max, tabl. musujące venoruton -od czasu do czasu venescin -od czasu do czas calcium dobescilate - niegdys codziennie - zalecenie lekarza rodzinnego, obecnie doraźnie - zalecenie proktologa - suplementy typu omega 3 Doodbytniczo maść Fitoroid i Lotion 100, na ewentualne podrażnienia maść majerankowa i nagietkowa. Dużo się rusza, codziennie chodzę min. 6-8 km, a często i więcej. Piję dużo płynów, stosuję dużo błonnika w diecie, dbam o codzienne poranne wypróżnianie i luźność stolca. Jestem osobą szczupłą, jednak jak każda kobieta chciałabym porpawić swój wygląd i ostatnio zaczęłam ćwiczyć fitness. Moja mama przestraszyła mnie, że od tych cwiczeń mój problem moze się powiekszyc. Nie wiem czy ma rację? wiem, że nie wolno mi podnosić ciężarów, ani zbytnio się nadwyrężać, ale chyba ruch jest wskazany? Jakich ćwiczeń nie wolno mi wykonywać, a jakie są wskazane? Drugie pytanie. Stosując duzą ilosc błonnika, nie mam problemu juz z wypróznianiem, natomiast przez to pojawiają sie, głownie wieczorem, przykre wzdęcia i gazy. Zmniejszenie ilosci płynów czy błonnika od razu skutkuje zaparciami i zbyt twardym stolcem. Czy jest i na to jakas rada? Pozdrawiam serdecznie, licząc na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×