Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa lędźwiowego i drętwienie nogi


Gość Dorotka M

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorotka M

Od 4 miesięcy boli mnie kręgosłup. Leczona jestem lekami /, mydocalm.olfen,ketonal/ Ból jest ogromny, drętwieje noga i stopa. Mam 26 lat. Bardzo prosze o odpowiedz czy ta zmiana moze byc coś bardzo poważnego.??? Wizytę u neurochirurga mam dopiero za miesiąc Oto wynik rezonansu: Wewnatrz kanałowo wzdłuż tylno-górnej części trzonu L5,na odcinku do 20mm ciągnie się dobrze odgraniczona przestrzeń wypełniająca lewy zachyłek boczny kanału kręgowego. W płaszczyżnie poprzecznej zmiana wykazuje owalny kształt i jest największa na poziomie zachyłka bocznego mierząc ok.20x5 mm. Etiologia zmiany nie jest jednoznaczna: przeciwko świerzej przepuklinie jądra miażdzystego przemawia brak cech uszkodzenia pierścienia włóknistego, natomiast przeciwko torbieli synowialnej-brak cech wysięku w stawach międzywyrostkowych. Krążek międzykręgowy w L4/5 jest nieci nierówny i wykazuje cechy rozpoczynającej się dehydratacji.Jego pierścień włóknisty uwypukla się nieznaczne dokanałowo modelując worek oponowybardziej od strony lewobocznej w następstwie niewielkiej rotacji przylegających do niego kręgów w lewo Stopień uwodnienia pozostałych krązków nerwowych jest prawidłowy.Lordoza lędżwiowa pogłębiona/badanie wykonane w pozycji leżącej/Stożek rdzenia kręgowego jest nieucisnięty i nie wykazuje cech patologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalii. M

Witaj mysle ze masz poczatek dyskopati ja mialam podobne Mr i jestem juz po operacji kregoslupa i przed kolejna juz 3 jak na razie mam wstawiony implant i 4 sruby a nogami dalej dretwieje czekam na rezonans kontrolny z kontrastem oraz na operacje poniewaz trzeba zrobic reoperacje .Lekarz neurochirurg zapewne zaleci rehabilitacje i leczenie farmaceutyczne nie na wiele to pomaga ja rok czasu cwiczylam i chodzilam na rozne zabiegi a i tak dyskopatia sie poglebiała i mialam juz w sumie same uciski bol nie do zniesienia zwlaszcza rano jak mialam wstac z lozka zaproponowano mi blokade na ktora sie zgodzilam ale niestety nie pomgla wiele i zakonczylo sie to i tak leczeniem operacyjnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa Wysokość trzonów kręgów zachowana, nierówne zarysy płytek pokrywających trzon kręgów -guzki Schmorla, drobne osteofity na krawędziach Stan po stabilizacji międzykolczystej na poziomie L3/L4 Poziom L1/L2/L3 i L4/L5 - bez cech przepukliny tarczy międzykręgowej Poziom L3/L4 - efekt próżni, obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy Poziom L4/L5 - obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy Poziom L5/S1 - ok 5mm kręgozmyk przedni* obustronnie przerwanie ciągłości łuków kręgu L5, typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy. Co pan DR.Sadzi o tym opisie.Bo odczuwam dretwienie lewej nogi.Czy mój kregosup jakim jest stanie według tego opisu. I jak sobie pomóc aby noga mnie przestała rwać. A nie raz jest tak tak jak prady.A najbardziej to ze mnie boli w prawym boku na dole odcinek ledzwiowy.Mi sie wydaj l5/s1.Co robic . Cwiczenia robie co dziennie .Non stop chodze na rehabilitacje a ból nadal sie utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×