Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa


Gość Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 miesięcy boli mnie kręgosłuop. Leczona jestem zastrzykami /diclifenak, mydocalm.olfen,ketonal/ Ból jest ogromny, drętwieje noga i stopa. Mam 26 lat. Bardzo prosze o odpowiedz czy ta zmiana moze byc coś bardzo poważnego.??? Oto wynik rezonansu: Wewnatrz kanałowo wzdłuż tylno-górnej części trzonu L5,na odcinku do 20mm ciągnie się dobrze odgraniczona przestrzeń wypełniająca lewy zachyłek boczny kanału kręgowego. W płaszczyżnie poprzecznej zmiana wykazuje owalny kształt i jest największa na poziomie zachyłka bocznego mierząc ok.20x5 mm. Etiologia zmiany nie jest jednoznaczna: przeciwko świerzej przepuklinie jądra miażdzystego przemawia brak cech uszkodzenia pierścienia włóknistego, natomiast przeciwko torbieli synowialnej-brak cech wysięku w stawach międzywyrostkowych. Krążek międzykręgowy w L4/5 jest nieci nierówny i wykazuje cechy rozpoczynającej się dehydratacji.Jego pierścień włóknisty uwypukla się nieznaczne dokanałowo modelując worek oponowybardziej od strony lewobocznej w następstwie niewielkiej rotacji przylegających do niego kręgów w lewo Stopień uwodnienia pozostałych krązków nerwowych jest prawidłowy.Lordoza lędżwiowa pogłębiona/badanie wykonane w pozycji leżącej/Stożek rdzenia kręgowego jest nieucisnięty i nie wykazuje cech patologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×