Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie nogi a zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i guzki Schmorla


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie odcinka ledzwiowego kregosupa wykonane w sekwencji Se. STIR w obrazach T1,T2 w płaszczyżnie strzałkowej i poprzecznej. Badanie wykazuje: Stan po stabilizacji międzykolczystej na poziomie L3- L4. Widoczne guzki Schmorla. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci przebudowy struktury kostnej wzdłuż blaszek granicznych sąsiadujących trzonów L3- L4 oraz wzdłuż dolnej powierzchni L2 i górnej L5. Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych w całym odc. Ledzwiowym. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L3- L4. Na poziomie L5- S1 kręgozmyk przedni wynoszący 4mm. Na poziomie L3- L4 na lewo od linii pośrodkowej nieznacznie uwypuklenie krążka międzykręgowego z nieznacznym uciskiem przedniej powierzchni worka oponowego. Na poziomie L5- s1 krązek międzykręgowy wpukla sie do dolnej czesci obu otworów miedzykregowych przylegając do korzeni nerwów ich obrebie. Badanie wykonane po podaniu Sk nie wykazuje ognisk wzmocnienia patalogicznego w obrębie struktur kostnych kręgosupa.Nie stwierdza sie również obszarów nieprawidłowego wzmocnienia samego kanału kręgowego. Stożek rdzenia o regularnych zarysach. Zabieg miałem robiony 2010.09.27 A od 2miesiaca zaczeła mi dretwiec lewa noga. Przez pół roku żadnego bólu nie odczuwałem.A od tygonia zaczeła mi noga dretwieć.Co można ztym zrobić.Chciałem zaznaczyc ze płytki przenosiłem z parteru na czwarte pietro. I przy przymeblowaniu pomagałem rodzicom. I po jakims czasie noga zaczeła mi lewa dretwiec. .Nie raz jest tak ze utrzymuje sie na łytce a nie raz jest ze przy stopie odczuwam dretwienie ..Prosze o rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×