Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie stóp


Gość Krysiaaa4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krysiaaa4

Od ponad 2 tyg. jestem za granicą i od tego momentu kuleję oraz drętwieją, a raczej mam zdrętwiałe stopy i łydki lekko, poza tym stopy są lodowate. Podnoszę ciężkie skrzynki i cały dzien pracuje na nogach, w roznych pozycjach (klęcząco, na kucaka itd.). Mysle, ze kuleje gdyz chyba sobie nadwyrezylam jedna noge pod kolanem, cos mi przeskakuj i nosze opaske uciskowa, poza tym ścięgna chyba w kostakch u stop sobie tez nadwyrezylam, ale to powoli mi przechodzi. Gdyz tak mialam ze po ciezkim wysilku przez caly dzien nie mialam w ogole czucia w stopach, i nie potrafilam na nie stanac. Teraz jest lepiej. Ale stopy mi lekko dretwieja i sa zimne. Szczegolnie w nocy jak sie juz poloze. Mam 22 lata. Nie wiem czy boli mnie kregoslup, gdyz codziennie biore Ketonal. Ale raczej bola mnie plecy badz kregoslup, pod koniec dnia odczuwalny jest bol. Nie jest to taki bol, ze sie wytrzymac nie da. Nie wiem co mam robic, czy kupic sobie jakies tabl. np Naproxen. I dalej pracowac, myslac, ze z czasem calkiem bedzie dobrze czy zjezdzac do PL, gdyz to jest cos powaznego. Dodam, ze kolezanka ma tak samo. Od kiilku dni. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja nie chcę tu nikogo straszyć,bo rozumie jaki to jest dylemat co zrobić gdy jest się za granicą. Niestety muszę powiedzieć, ze przez jakiś tydzień lekko bolała mnie lewa noga,czułam w niej takie zdrętwienie. Chodzilam tak aż pewnego piątku dzwignęłam pare ciężkich rzeczy i poszłam spokojnie spac. Nad ranem czułam ze ta noga boli mnie coraz bardziej. Pojechalam na izbe przyjęć do szpitala gdyż w ten dzień ośrodek zdrowia nie był w mojej miejscowosci otwarty. Lekarz zbadal mi noge, odrazu zapytal czy czuje zdrętwienie też w stopie. Czułam w niej takie delikatne mrowienie.Gdy lekarz postukal mi kolana i kostki w obydwu nogach to okazalo sie ze w tej lewej stopie nie mam odruchu przy uderzeniu gdzies koło kostki. Pozniej było prześwietlenie, rezonans a na koncu operacja kregosłupa. Okazało się ze noga bolała mnie bo mialam przepuklinę w kręgoslupie w odcinku lędzwiowym i dysk uciskal mi na korzen. Musialam w ciągu kilku dni zgodzic sie na operacje, bo istnialoryzyko, ze jak bede z tym zwlekac to nerw zostanie tak scisniety i calkiem uszkodzony,ze strace czucie i władzę w nodze juz na zawsze.. To nie znaczy ze u Ciebie jest tak samo, ale lepiej uważaj na siebie. Jesli masz mozliwosc podejsc do jakiegos lekarza, zeby chociaz zbadal czy masz odpowiednie odruchy w kolanach i stawach skokowych to naprawde warto to zrobic. Mi sie wydawalo, ze ja wszelkie odruchy mam w porzadku,bo przeciez bol nie byl az tak bardzo silny a zdretwienie w stopie tez bardzo delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krysiaaa4

Ale mnie nie boli ani kregoslup, ani noga. A teraz sie dowiedzialam, ze mam jakies zapalenie miesnia strzalkowego kolo kostki czy cos takiego i dlatego stopy mam zdretwiale. Ale nie wiem dokladnie. Tutaj duzo osob tak mialo i ma. Wiec moze to nie jest zwiazane z kregoslupem tylko przesileniem nog. Ale dziekuje za jakakolwiek odpowiedz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam od 3 miesięcy problem z rekoma i stopami które mi dretwieją nawet gdy spie czy siedzę .Pracuje fizycznie podnoszę rożne rzeczy cieżkie i nie wiem czy to jest od tego czy mojmu organizmowi cos brakuje.Jak ktos wie jakie sa przyczyny tego to byla bym wdzieczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×