Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komplikacje po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 20 stycznia miałem operowany wyrostek robaczkowy, zgodnie z tym co napisał doktor, było to: -Ostre zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego. Operacja podobno przeszła bez problemu, wyrostek się nie wylał, ale był dość spory, bo założyli mi aż 7 szwów. Problem jest taki, że po wypisaniu ze szpitala tj. 24 stycznia, do dnia dzisiejszego jestem dzień w dzień w poradni chirurgicznej. Mam otwartą dziurę w miejscu jednego szycia, przez którą sączy się ropa. Czasami musiałem jeździć do szpitala po dwa razy dziennie, ponieważ wieczorem moja temperatura podskakiwała do 39 stopni(i więcej). Mój mocz miał ciemne zabarwienie i nieprzyjemny zapach, a gdy go oddawałem ,bardzo mnie bolało w dolnych okolicach brzucha. Dopiero tydzień temu lekarz przypisał mi Cipropol na moje dolegliwości. Dwa dni temu okazało się, że mam bakterie Coli. (w szpitalu po zabiegu nie podawali mi antybiotyku) Do wczoraj antybiotyk pomagał, nie miałem już problemów z oddawaniem moczu jak i z temperaturą. Wczoraj jednak znowu miałem *strzał* temperatury 38.5 stopni, a dzisiaj zauważyłem, że mocz nabiera brzydkiego koloru.(tak jak przed braniem antybiotyku) W między czasie jak jeździłem na zmianę opatrunków, tak mniej więcej wyglądały moje wycieki z rany: -od dnia zdjęcia szwów, leciała krew ciemna, później jaśniejsza -od dnia kiedy zacząłem brać antybiotyk, z rany sączy się ropa, trzy dni temu wyciekło jej bardzo mało, więc pomyślałem, że to może już koniec, ale od dwóch dni znowu mamy cały opatrunek mokry chwile po wyjściu z gabinetu zabiegowego. Rana jest cały czas płukana i jest w niej sączek. Moje pytanie jest takie: Minęły już 3 tygodnie od operacji, jak długo to wszystko może trwać, ogólnie rzecz biorąc czuje się dobrze, poprostu cały czas cieknie mi z rany. Chciałbym wiedzieć, ile może ta ropa wyciekać, czy jest szansa na pozbycie się tej bakterii? Czy jest szansa, że położą mnie znowu na stół, żeby coś z robić z tą raną, wyciekami i bakterią? Czy mam powody do obaw, że poważnie ucierpi mój organizm na tym wszystkim? Moja żona wkrótce będzie rodzić, dosłownie lada dzień, jak bardzo muszę uważać na niemowlę w momencie kiedy mam te wycieki i bakteria coli nie jest na swoim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W przypadku noworodka należy być bardzo ostrożnym. Dziecko rodzi się praktycznie bez bakterii, nawet tych dobrych dla naszego organizmu. Taka bakteria może być dla niego niebezpieczna. Na pewno przyda się jeszcze antybiotyk. Rozumiem, że strasznie uciążliwa jest ta sytuacja, ale nie powinno być potrzeby reoperacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×